Taciz Olarak Görülmeyen Ama Kesinlikle Taciz Olan 13 Şey

Toplu taşımada, kafelerde ve toplumun hemen her yerinde sıklıkla karşılaşılan bir taciz türüdür. İstenmeyen bir buluşma, ilişki, dostluk, dostluk; Fiziksel ve duygusal yakınlık konusunda ısrar etmek tacizdir. İstenmeyen sarılmalar, öpüşmeler, dokunma ve her türlü fiziksel temas tacizdir. Tecavüz kültürünün ürünü. Bir kişinin vücuduna saldırı bir ihlaldir; Tacizdir. Sosyal medyada masum gösterilmeye çalışılsa da uzaktan başka bir hayatı izlemek ve ona bakmak o kişiye ve hayata bir saldırıdır. Oldukça tehlikelidir. Tacizdir. Bu aynı zamanda tacizdir. Hayır hayır demektir. Başka bir anlamı yok. Bu bir heves ya da heves değil; Yumuşatılamaz, pazarlık edilemez, geri alınamaz.

Bu eylemler şaka vb. söz konusu değil. Ardı ardına ıslık çalmak ve söz söylemek sözlü tacizdir.

Kişiyi istenmeyen cinsel şakalara, tekliflere ve cinsel içerikli görüntülere maruz bırakmak elbette tacizdir. Sosyal medyadaki bu eylemler de tacizdir. Bir gece yemeğe çıkarılan birinin o gece sizinle olması gerektiği düşüncesiyle başlayan bir taciz şekli. Bir kişi için kendi isteğinize göre bir ödül beklemeyin. Kimsenin sana borcu yok!

Kişiye kasıtlı olarak yapılan bu eylemler duygusal / psikolojik istismardır.

Bu, duygusal manipülasyon yöntemiyle karşı tarafa uygulanan duygusal istismardır. Zorlama ve tehditlerle istenmeyen bir hayatta olmak tacizdir. Bir kişinin hayatına baskı uygulayan ve onu sevdiklerinden izole eden bir duygusal / psikolojik taciz türüdür.

Bunlara da Göz Atın

A101 Çalışanlarının İsyanı Sosyal Medyanın Gündeminde: ‘Köle Olmak İstemiyoruz…’

A101 çalışanları, uzun çalışma saatlerine rağmen fazla mesai ücretlerinin ödenmediğini ve emek sömürüsünün gerçekleştirildiğini söylüyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.