Twitter, Paylaşılan Tweet’leri Düzenlemeye Yarayan Yeni Bir Özellik Test Ediyor

Twitter, kullanıcıların tweet'lerini kısa sürede almalarına ve hata durumunda düzenlemelerine olanak tanıyan yeni bir özelliği test ediyor. Özellik bazıları için oldukça pratik olsa da bazıları için silmekten farklı değildir ve çok gereksizdir.

Twitter, son zamanlarda platforma getirilen yeni özelliklerle sık sık gündeme geliyor. 2020, Twitter için bu konuda hareketli bir yıl oldu ve platforma uzun zamandır beklenen birçok yeni özellik eklendi. Sadece istediğimiz kişiler için saygın tweetler yapmak veya sesli tweetler yayınlayabilmek, 2020'de Twitter'daki önemli değişikliklerden bazılarıydı. Şimdi, platform herkesin uzun, çok uzun zamandır istediği başka bir özelliği test ediyor.

Bildiğiniz gibi, Twitter'da yayınlanan hatalı bir tweet'i silmekten başka seçeneğimiz yok. Çünkü Twitter, metni Facebook veya Instagram'da olduğu gibi düzenleme imkanı sunmuyor. Ancak yeni test edilen bir özellik ile bu durum değişecek gibi görünüyor.

Geri alarak tweetleri düzenlemek mümkün olacak;

Bu özelliği içeren tweet'i göremiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

değil. Yani Instagram'da olduğu gibi istediğiniz kadar düzeltme yapma imkanınız olmayacak. Ancak açıkçası, yeni özellik, Twitter'ın konseptinin buna uygun kalmasını sağlarken, hataların düzeltilmesine izin verdiği için amacına hizmet ediyor gibi görünüyor. Sonuçta Twitter'ın söylediklerimizle biraz ilgilenen bir platform konsepti var ve herkesin istediği zaman yazdıklarını değiştirmesi pek hoş olmaz. görünüyor. Tıklarsanız, tweet'iniz sizi düzenlemeye hazır bekliyor ve düzenleyip yayınlayabilirsiniz. Böylece hatalı tweetiniz asla olduğu gibi paylaşılmaz.

Bunlara da Göz Atın

YouTube’a beklenen özellik nihayet geldi

Kullanıcılarına her geçen gün daha fazla deneyim sunmak isteyen YouTube, platformunu geliştirmeye devam ediyor. YouTube'un son hamlesi web sürümü için geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.