Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarına Windows 10 müjdesi

Microsoft'un amiral gemisi sistemlerinden biri olan Windows 7 desteği yakın zamanda resmen sona erdi. Şirket, Windows 7 kullanıcılarını Windows 10'un en son sürümüne yükseltmeleri konusunda uyarıyor. Geçiş yapmak isteyenler ve ücretsiz yükseltme hakkını kaybettiklerini düşünenlere güzel bir haberimiz var.
Microsoft, ARM işlemci tasarımıyla gündemde
Eski Windows kullanıcıları yine de Windows 10'a yükseltebilir
ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, Windows 10'u piyasaya sürdükten sonra Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarına ücretsiz yükseltme hakkı sundu. Bu geçiş süreci resmi olarak 2016 yılı sonunda sona erdi ancak çok farklı bir durum ortaya çıktı.

Reddit'teki bir gönderide, Windows 7 ve 8.1 sürümlerinden ücretsiz yükseltmelerin hala mevcut olduğu paylaşıldı. Paylaşılan bilgiler üzerinden durumun doğruluğunu kontrol eden kullanıcılar, bu olayın gerçekte var olduğunu buldu.

Windows 7 veya 8.1'in orijinal sürümüne sahipseniz, ücretsiz Windows 10 yükseltmenizi hiçbir ek ücret ödemeden ve yeni bir lisans olmadan kullanabilirsiniz. Bu yöntemle Windows 10'a yükseltirseniz ve sisteminizi doğrudan yükseltmek yerine sıfırdan yüklerseniz, bu haktan yararlanamayabilirsiniz. Ancak, yükseltmeden sonra temiz bir şekilde kurabilirsiniz.

Bunlara da Göz Atın

Activision Blizzard Call of Duty modelini genişletiyor

Call of Duty serisinin yapımcısı Activision Blizzard, serinin başarısını bir modele dönüştürmek ve diğer oyunlara da uygulamak istiyor. Böylece şirket, gelirini kalıcı kılmayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.