3 aylık Game Pass aboneliği 1 dolar oldu: Sadece Türkiye’de geçerli değil!

Microsoft'un popüler oyun abonelik hizmeti Xbox Game Pass'te bu ay çok iyi bir kampanya başlatıldı. Tam 3 aylık Game Pass Ultimate aboneliğinin fiyatı şu anda sadece 1 $ (veya 1 euro). Microsoft tabii ki kampanya güzeldi diyebilir ama çok ilginç bir durum var:Sadece Türkiye'de geçerli değil.

Şu anda Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa, Singapur, Hindistan, Meksika, Birleşik Arap Emirlikleri'nde 3 ay 1 dolarlık kampanya yürürlükte olan alanlar olarak maalesef Türkiye geçerli değil. Kampanya aslında dün Türkiye'de başladı ve başlayacağını düşündük, gecikmiş olsa da, ama beklediğimiz gibi değil. Türkiye indirim alan tek ülke olarak öne çıkıyor.

Türkiye'nin neden şu anda kampanyaya dahil edilmediğine dair bir bilgimiz yok. Türkiye'de bildiğiniz gibi bölgesel fiyatlandırma uygulanmaktadır. Dolayısıyla böyle bir uygulamanın Meksika'ya gitmesi gerekebilir ama Türkiye olarak bölgesel fiyatlandırma uygulaması olduğunu düşündük, mevcut kampanyada yine Hindistan gibi ülkelere baktığımızı görüyoruz. Microsoft'un bölgesel fiyatlandırma çözümü gerçekten ülkemizdeki oyuncular için çok iyi bir uygulama, ancak kampanyanın dışında bırakılmamız o kadar iyi değildi. PC için Game Pass, Xbox için Game Pass ve Xbox Live Gold aboneliklerini içerir. Türkiye'de aylık normal fiyat 45 TL. PC veya Xbox için özel Game Pass abonelikleri satın almak isterseniz fiyatları 30 TL'dir.

Bunlara da Göz Atın

Epic Games gelecek yıl fiziksel bir turnuva düzenlemeyecek

Epic Games, önümüzdeki yıl Fortnite sanal şampiyona turnuvaları düzenlemeye devam edecek. Şirket, pandeminin etkilerinin bir süre daha devam edeceğini düşünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir