Apple’dan Yeni Rekor: App Store’da Tek Günde 540 Milyon Dolar Harcama Yapıldı

Apple bugün yeni bir rapor paylaştı. App Store üzerinden yapılan harcamalar ile ilgili bilgiler paylaşılan raporda duyuruldu. Yapılan açıklamalara göre Apple, App Store'da tek günlük harcama rekorunu kırdı. Yılın ilk gününde App Store'da toplam 540 milyon dolar harcandı.

COVID-19 salgını herkesi evde yapılabilecek farklı faaliyetlere itti. Bazıları kitap okudu, bilgisayar veya konsol oyunları oynadı, bazıları yazılımla çalıştı, bazıları mobil oyunlara ve uygulamalara yöneldi. Kimsenin dışarı çıkamayacağı ve yasak olmasa bile dışarı çıkmaktan korkamayacağı bu günlerde, uygulama mağazaları da kutladı. Akıllı telefon kullanan kişiler, özellikle Apple'ın uygulama mağazası App Store'da son zamanlarda çok zaman geçirdiler. Apple konuyla ilgili bir haber paylaşarak rekor kırdıklarını duyurdu.

App Store, tek bir günde en yüksek harcama rekorunu kırdı:

Apple, yaptığı yeni açıklamada özellikle Noel'de ve yeni yılın ilk gününde harcamaların oldukça yüksek olduğunu açıkladı. Açıklanan sayıya göre sadece yeni yılın ilk gününde ücretli uygulama, oyun veya uygulama içi satın alma yapan kişiler, App Store'da 540 milyon dolar harcadı. Bu, App Store için yepyeni bir rekor.

Bunlara da Göz Atın

WhatsApp’ta Karşılaştığınız Sorunları Teknisyenlere Anlatacağınız Bir Özellik Geliyor

WhatsApp'ın Android beta sürümü güncellendi. Güncelleme, uygulama için geliştirilmekte olan bir özelliği ortaya çıkardı. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.