Atmaca füzesinden bir başarı daha; GPS’den bağımsız!

Ülkemizde savunma sanayinde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Libya ve Suriye'deki başarıları ile dünya gündemine giren insansız hava araçlarımız, Azerbaycan'ın yardımına koşarken geliştirilmeye devam eden Atmaca füzesi ile ilgili müjdeli haberlerle ön plana çıktı.
Türk savunma sanayisinden Azerbaycan mesajı!
Atmaca füzesi bir büyük sınavdan daha geçti!
ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci, geçtiğimiz günlerde ilk kez açıklanan Atmaca'nın 250 kilometrelik menzilinin yeni bir dönem başlatacağını duyurdu. Bu yıl sonunda veya 2021'de hizmete girmesi beklenen ve 3 boyutlu bir rota ayağı oluşturabilecek füze için bir güzel haber daha geldi.

Ülkemizin ilk deniz füzesi Atmaca'nın en zor testlerinden birini geride bıraktık. #Tmaca, GPS'den bağımsız kendi dahili eylemsiz navigasyon ünitesi ile fırlatıldı ve başarılı oldu. Son olarak harp başlığı ile yapacağımız test için hazırlanıyoruz, seri üretime yakında başlayacağız. ? @ roketsan pic.twitter.com/ShrDw6YWUl
— Ismail Demir (@IsmailDemirSSB) Eylül 29, 2020

Türkiye Cumhuriyeti Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir sosyal medyada açıklama yaptı. 'Ülkemizin ilk deniz füzesi Atmaca'nın en zorlu testlerinden birini geride bıraktık' sözleriyle başladı. Atmaca'nın GPS'den bağımsız olarak kendi dahili atalet navigasyon ünitesi ile lanse edildiğini ve testi başarıyla tamamladığını açıklayan Prof.Dr.Güneş, demir harp başlığı ile yapılacak teste hazırlandığını ve yakında seri üretime geçileceğini belirtti.

Bunlara da Göz Atın

Çin’in iki büyük teknoloji şirketi mahkemelik oldu

ByteDance, WeChat ve QQ üzerindeki Douyin'deki içeriğe insanların erişimini engelleyerek Tencent'in ülkenin antitröst yasalarını ihlal ettiğini iddia etti ve dava etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.