Atölye Üsküdar Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi kapılarını açtı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda çalışan İSTKA'nın desteğiyle hayata geçirilen Atölye Üsküdar Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi, yapay zeka (AI), 3D tasarım ve robotik kodlama alanlarında girişimciler yetiştirecek.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda çalışan İstanbul Kalkınma Ajansı'nın (İSTKA) desteğiyle Üsküdar Belediyesi tarafından hayata geçirilen Atölye Üsküdar Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi, yapay zeka (AI) alanlarında girişimciler yetiştirecek. ), 3D tasarım ve robotik kodlama.

Üsküdar Belediyesi tarafından Üsküdar Kaymakamlığı, Marmara Üniversitesi ve Türk-Alman Üniversitesi işbirliği ile kurulan İSTKA 'Atölye Üsküdar Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi 2018 Girişimcilik Mali Destek Programı kapsamında faaliyete geçti. Bu hafta açıldı. merkez ücretsiz hizmet veriyor.

Her fikre ve her sektöre açık olan Atölye Üsküdar Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi, girişimciler için ofisler, eğitimler için interaktif dersler ve Ar-Ge projelerinin uygulanacağı atölye olmak üzere 3 ana alandan oluşuyor.

700 metrekarelik bir alan üzerine kurulan merkezde, lazer CNC'den frezelemeye, 3D yazıcılardan sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik sistemlerine, insansı robotlardan iş istasyonlarına, robotik kodlamadan robotik kodlamaya kadar her türlü atölye ekipmanı ve eğitim kitleri bulunuyor. yapay zeka.

Yılda 720 girişimciyi ağırlama kapasitesine sahip merkezden. Girişimciler, özellikle üniversite öğrencileri, akademisyenler ve profesyoneller yararlanacak.

Çalıştay Üsküdar Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi'nde 3 farklı program yürütülecek.

Yenilikçi fikirler geliştirmek ve girişimci olmak isteyen girişimci adayları için IDEATHON Programı düzenlenecektir. Program; "IDEATHON Lisesi" ve "IDEATHON Üniversitesi" olmak üzere iki programdan oluşacaktır. Mevcut fikrini geliştirmek ve yatırımcılarla buluşmak isteyen girişimciler için bir Girişimcilik Programı düzenlenecektir. Atölye Üsküdar'ın çalışma ve sosyal alanlarından yararlanacak girişimciler, projelerini birebir danışmanlık alarak geliştirebilecek, FabLab'de üretim parkurunda prototipleme çalışmaları yapabilecek.

Program sonunda yatırımcılarla buluşmaya hazır olan girişimciler, projelerini yatırımcılara Atölye Üsküdar Erkam Tüzgen'de anlatma fırsatı bulacak, buranın eşsiz bir çekim merkezi olduğunu belirterek … Gelişmiş altyapısı, dinamik nüfusu ve ekonomik canlılığı ile girişimciler için her türlü fırsat ve fırsatla, "Şehirler, girişimci ve yenilikçi projelerle günümüz koşullarında küresel rekabet gücünü koruyabilirler. Girişimcilik kültürünün gelişmesi ve yaygınlaşması için çalışıyoruz. Teknoloji Bakanlığı koordinatörlüğünde sağladığımız desteklerle İstanbul'da girişimcilik altyapısının büyük bir kısmının kurulmasını sağladık.

Başarılı girişimler nitelikli istihdam, üretim ve ihracat olarak ülkemize dönüyor. orijinal fikirlerin katma değeri yüksek ürün ve hizmetlere dönüştürülmesi e.Girişimcileri, profesyonelleri, akademisyenleri, girişimci adayları ve öğrencileri aynı çatı altında buluşturacak bir atölye çalışması, Atelier Üsküdar da girişimcilik kültürümüzün güçlenmesine katkı sağlayacaktır. Tüzgen, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda çalışan İSTKA'nın bugüne kadar 63 girişimcilik projesine yaklaşık 100 milyon TL destek sağladığını, 37 merkez ve programla yaklaşık 5 bin işletmeye hizmet verildiğini belirtti.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de gençlerin ve akademisyenlerin İstanbulluların girişimci yönlerini destekleyen bir merkez getirdiklerini belirterek şu değerlendirmelerde bulundu:

"Atölye, Üsküdar Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi'ni hayata geçirirken, Ar-Ge, yazılım, inovasyon ve girişimcilik kavramlarının izini sürüyor. Vizyonumuz sürdürülebilir kalkınmaya dayanıyor. Araştırma ve inovasyonun geliştirilmesini sağlayan bir yapıdan bahsediyoruz. uygulama bazlı olarak farkındalık, teknoloji ve bilim kültürü, bu doğrultuda merkezimiz girişimcilere yönelik ofisler, eğitimler için interaktif dersler, yeni nesil teknolojiler için Ar-Ge projeleri getirecek.Bu kapsamda çok önemli programlar hazırladık. FabLab Programı, atölye çalışmasında girişimcilerimiz belirlenen ekipmanları uzmanlarımız eşliğinde ücretsiz olarak kullanacaklardır.

Bunlara da Göz Atın

Kovid-19 ile ilgili bilgilendirici videolar işaret diliyle hazırlandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2020 yılında bilgi ve iletişim teknolojilerine kolay erişim konusunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.