Gartner’dan 2021 Yılı Akıllı Telefon Satışı Araştırması: %11,4 Büyüme Olacak

Araştırma şirketi Gartner, akıllı telefon sektörünün 2021'de neler yaşayacağı konusundaki çalışmasını tamamladı. Araştırmaya göre akıllı telefon satışları 2021'de toparlanacak. Şirket, bu yıl yüzde 11,4 büyüme olacağını, 1,5 milyar akıllı telefon satılacağını tahmin ediyor.

Küresel bir araştırma ve danışmanlık firması olan Gartner, akıllı telefonlarla ilgili yeni bir araştırmanın sonucunu paylaştı. Şirket tarafından yapılan araştırmaya göre 2021, akıllı telefon satışlarının toparlanacağı bir yıl olacak. Bu yıl 1,5 milyar telefonun satılacağını belirten Gartner, satışların yüzde 11,4 artacağını belirtiyor. Şirkete göre 2020 yılında salgın ve salgının neden olduğu arz kıtlığı tüketicilerin akıllı telefon harcamalarını azalttı. Sürecin yavaş yavaş geride kaldığını belirten Gartner, 5G destekli telefonların sayısının artması ve tedarik zincirlerinin normale dönmesi tüketicileri akıllı telefon almaya teşvik edecek. Bu, 2021'deki telefon satış miktarının 2019'daki ile aynı seviyeye ulaşmasını sağlayacak. Araştırmaya göre Çinli tüketicilerin çoğu telefon alacak

Araştırma, Çinli teknoloji meraklılarının yeni bir telefon almayı dört gözle beklediklerini gösteriyor. Gartner tarafından yapılan açıklamalara göre bu yıl Çin ana karasında yaklaşık 410 milyon akıllı telefon satılacak. Pasifik ülkeleri bu satış miktarını takip edecek. Bölgedeki satış tutarının 365 milyonun üzerinde olacağını belirten Gartner, Kuzey Amerika'da 151 milyon, Batı Avrupa'da 143 milyon ve Latin Amerika'da 135 milyon telefon satışı olacağını söylüyor.

Bunlara da Göz Atın

Audi ile General Motors Arasında “Norveç” Reklamı Kavgası Çıktı [Video]

ABD'li otomotiv devi General Motors, son reklamında elektrikli araç kullanım oranıyla öne çıkan Norveç ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.