‘Geleceğin Yarışı’nda Türk öğrencilere özel ödül

Türk ekipleri, Shell Eco-marathon'un bu yıl ilk kez düzenlediği sanal yarışma “Geleceğe Hazırlık” a damgasını vurdu. Yarışmanın dünya finalinde Ankara TED Üniversitesi AlecTED ekibi, "Araçlarda Karbon Emisyonlarının İzlenmesi ve Azaltılması" kategorisinde sıra dışı projeleriyle özel bir ödül aldı.

Kerem'in gözünden:Yeni iPad Air (4. nesil) incelemesi!
Sürdürülebilir enerji, teknoloji, inovasyon ve mühendislik alanlarında tasarım yapacak öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen AlecTED ekibi Shell Eco-marathon'a iki büyük ödül, bu yıl ilk kez "Geleceğe Pitch the Future" adı altında online olarak gerçekleştirildi. "dünyanın her yerinden öğrencilerin katılımıyla. Öğrenciler için yenilikçi fikirler üretmeyi hedefleyen yarışmada dünyanın dört bir yanından üniversite ve lise ekipleri gerçek dünyadaki enerji sorunlarına çözüm bulmak için çevrimiçi olarak bir araya geldi. Ankara TED Üniversitesi öğrencilerinin de yer aldığı AlecTED ekibi, "Araçlarda Karbon Emisyonlarının İzlenmesi ve Azaltılması" kategorisinde Avrupa birincisi olduktan sonra yarışmanın dünya finalinde özel bir ödül aldı.
Ankara TED Üniversitesi AlecTED ekibi, araçlarda CO2 emisyonlarını izlemek ve sanal olarak paylaşmak için binek araca monte edilebilen kapsamlı bir sistem prototipi tasarlayarak, kendilerine Avrupa şampiyonluğu ve dünya finali kazandıran projeleriyle çözüm önerilerinde bulundu. sürüşten kaynaklanan emisyonların nasıl azaltılacağı hakkında. Yıllar içinde elde ettikleri başarılarla dikkatleri üzerine çeken diğer Türk ekipleri, İTÜ Facilis Ekibi, ODTÜ ODTÜ-TEK Ekibi ve Uludağ Üniversitesi Umakit Ekibi, "Evlerde Karbon Emisyonlarını Azaltmak" ve "Ülkemizde Karbon Emisyonlarını Azaltmak" kategorilerinde finale kaldı. Karayolu Taşımacılığı "ve Türk gençlerinin inovasyon çalışmalarındaki başarısını bir kez daha gösterdi.

Bunlara da Göz Atın

YouTube’a beklenen özellik nihayet geldi

Kullanıcılarına her geçen gün daha fazla deneyim sunmak isteyen YouTube, platformunu geliştirmeye devam ediyor. YouTube'un son hamlesi web sürümü için geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir