HAVELSAN İleri Teknolojiler Merkezi kapılarını açtı

HAVELSAN İleri Teknolojiler Merkezi, dün Gebze Bilişim Vadisi'nde düzenlenen törenle açıldı.

HAVELSAN'dan yapılan açıklamaya göre HAVELSAN'ın gelecek vizyonuna katkı sağlamak amacıyla kurulan merkezin açılışı, dün Gebze Bilişim Vadisi'nde düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar törende yaptığı konuşmada, "HAVELSAN'ı iş ekosistemine dahil ettik ve 2021 yılında 56 yeni firma ile görüşmeler başlayacak" dedi.

Nacer, Bilişim Vadisi ve TÜSSİDE ortaklığında kurulan ve devralınan Bilişim Vadisi Türkiye tarafından Açık Kaynak Platformu HAVELSAN'ın "kurucu üyesi" olarak anılan Nacer, Bilişim Vadisi ve TÜBİTAK, "Bu sayede açık kaynak yazılım ekosisteminde geliştirici sayısının artırılacağını ve İhraç edilebilir Yazılım ürünlerinin geliştirilmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz. "Bilişim Vadisi yönetiminin HAVELSAN'ı Bilişim Vadisi Mobilite Tabanlı Tarım Kümesi'ne" Teknoloji Lideri "olarak davet ettiğini vurgulayan Nacar," Drone, nesnelerin interneti (IoT) Tarım Kümesi'nde robotik otonom sistemler, yapay zeka ve benzeri teknolojiler yer alıyor. Görüşmelerimiz, kurulacak firmalar ile işbirliği ve koordinasyona katkı sağlamaya devam ediyor. "

HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Hacı Ali Mantar Türkiye'de mühendislik ve Ar-Ge çalışmalarının çok hareketli olduğunu ve bugün ülkede yapılamayacağını, hiçbir ürünün geliştirilemeyeceğini söyledi.

mantar, "Artık dünyaya açılmamız gerekiyor. Bunun için uygun maliyetli, sürdürülebilir, rekabetçi çözümler sunmalıyız. Ülkemizin bu rekabet gücüne katkıda bulunmak için HAVELSAN İleri Teknolojiler Merkezimizi de açtık." İşbirliğinin teknoloji geliştirme sürecinin en önemli kriteri olduğunu ifade eden Mantar, "Bilişim Vadisi'nde var olmamızın nedenlerinden biri de buradaki ekosistemle yakın çalışmak ve işbirliği yapmaktır. Bir ekosistem şirketi ile ürün geliştirirsek, Bilişim Vadisi Genel Müdürü Serdar İbrahimcioğlu ise Milli Teknoloji Girişimi sloganıyla yürütülen çalışmaların önemini vurguladı ve HAVELSAN'ın gözde kurumlarından biri olan HAVELSAN'ın merkez binasının açılması nedeniyle Bu yolda önemli bir adım olan milli savunma sanayisinin mutlu olduğunu bildirdi.

Bunlara da Göz Atın

Kovid-19 ile ilgili bilgilendirici videolar işaret diliyle hazırlandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2020 yılında bilgi ve iletişim teknolojilerine kolay erişim konusunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.