Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a 13 Şehit Hakkında 5 Soru: ‘Vatan Evlatlarını Kurtarmak İçin Ne Yaptınız?’

Meclis üyeliğinden dönen CHP grup toplantısına Enis Berberoğlu da katıldı.

"Türkiye'deki yargının durumunu Enis Berberoğlu için hayal edebiliyor musunuz?" Kılıçdaroğlu, "Nasıl bir karar! AYM hak ihlali var diyor, alt mahkeme uygulamıyorum diyor. Mahkeme düşünün, AYM giymeyeceğim diyor." Kılıçdaroğlu, "Sorumlu Enis Berberoğlu. Hoş geldiniz. Şehitlerimiz var:Uzman Çavuş Hüseyin Sarı, Polis Memuru Sedat Yabalak, Jandarma Astsubay Semih Özbek, Polis Memuru Vedat Kaya, Jandarma Er Süleyman Sungur, Uzman Asker Mevlit Kahveci, Nişancı Özel Müslüm Altıntaş, Er Adil Kabaklı, Aydın Köse, sivil Muhammet Salih Kanca. Türkiye'yi hesaba katan şehitlerin bir tweet ile yıkıcı olacağı bir noktaya geldik şehit dostlarıdır Özel bir yeri var, aileler birçok kez geldi, dostlarımızı görevlendirdik, güç dedik. Biz elimizden geleni yaptık. Eşlerimizin öldüğü haberi geldi Malatya Valisi tarafından açıklama yapıldı; neden? Cumhurbaşkanlığı'nda, Milli Savunma Bakanlığı'nda oturan biri var. İçişleri Bakanlığı. İdlib'de de aynı şey oldu. Orada Hatay Valisi idi. Çünkü hatalarını, kusurlarını ve eksikliklerini bilirler. "

" Erdoğan, 'Çarşamba günü müjde vereceğim' dedi. Bir açıklama yapmaktan korkuyorlardı. Devleti yöneten biri böyle bir açıklama yapmaz. İşlem gizlidir, kimseye haber verilmemektedir. Devleti nasıl yöneteceklerini bilmiyorlar. Şehitler var ve cenaze töreni alınmadan kavga ediyorlar. Bu benim kavga mı? Şehitlerimiz geldi. Başsağlığı diliyoruz. AKP'li troller harekete geçti. Suçlarını örtmek için. Mezardan korkan, yanından uzanırken ya da onun gibi bir şarkı söyler. Bu ülke için yaşamları hakkında veriler bunlar. Bu ayrılık bu korkuya neden olur. Türkiye'ye farklı bir iklim getirmeye çalışıyorlar. Şehitler üzerinden de onları ayırmaya çalışıyorlar. Henüz gömülmediğinde ve yaralar taze olduğunda bunu sarayın emriyle yaparlar. Üzgünüm acıyor Şehitler var ve cenazeye ulaşılmadan kavga ediyorlar. Bu benim için bir kavga mı? "

" O konuşuyor; Oğlunuz şehit oldu, siz bu şerefi yaşadınız. Lafa'ya bak. Bu onur sana en uygun. Çocuklarınızı orduya gönderin. Neden para aldın? Böyle bir şerefi kabul etmek istiyorsan ve bu onuru başının üstünde yaşamak ve içselleştirmek istiyorsan, bunu çocuklarına ödetmezsin, askere gönderirsin. Irak'a gönder. Bu ülkede bedelini fakirlerin çocukları ödüyor, zenginlerin çocukları ödemiyor. Bedelini bu ülkede hangi AK Parti milletvekilinin çocuğu ödedi. "

1- Bölücü terör örgütünün 5,5 yıldır tuttuğu ülke çocuklarını kurtarmak için ne yaptınız?

2- Terör örgütü başkanı Abdullah Öcalan seçimlerde yardım dilenirken, Neden şimdi yardım istemedin mi İstanbul seçimleri daha değerli midir?

3- Yıllardır 'arkadaşım Trump' dedin, neden dostluğunu ülke çocuklarını kurtarmak için kullanmadın?

4- Ulusal insan hakları örgütü ve uluslararası insan hakları örgütlerini aramayı düşünmediniz mi?

5- Rize'de yaptığınız açıklamalarda sınır ötesi operasyonların amaçlarından birinin 13 çocuğu kurtarmak olduğunu söylediniz, ama başarılı olmadı. Bu başarısızlığın sahibi kim?

"Normalde birisi bu sorumluluğu alıp istifa etmeli. Rehineleri kurtaracaksınız, onlar ölüyor ve 3 askerimiz. Bunu kim hesaplayacak? 13 şehidimizin kanı yerde. Türkiye'ye getirilebilirler. İddiaya göre Çarşamba günü açıklama yapacak, 13 kişiyi kurtardık. Hedef buydu. Rehine davul çalarak kurtarıldı mı? Recep Tayyip Erdoğan 13 şehidimizin başında. 5 soruya cevap bekliyorum. Şimdi savunmada. Salı, Çarşamba günü toplantılarını yaptı. Yarın bu 5 sorunun cevabını bekliyorum. "

Bunlara da Göz Atın

Korona Nedeniyle Mezar Yeri Kalmadı: Yakınlarının Tabutlarını Evlerinde Saklıyorlar

İtalya'nın Sicilya adasındaki Palermo kentinde koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin gömüldüğü mezarlıklar dolduruldu. Yetkililer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.