Lockheed Martin F-22 Raptor Avcı Uçağının Manevra Kabiliyetini Gösteren 4K Video

F-22 Raptor Demo Takımı, ABD'nin en ünlü avcı uçaklarından biri olan F-22 Raptor'un manevra kabiliyetini gösteren bir video paylaştı. 360 derece VR destekli video, 4K çözünürlüğe sahip birçok nefes kesici sahne içeriyor.

1981 yılında başlatılan bir projenin sonucu olan Lockheed Martin F-22 Raptor, uzun yıllardır ABD'nin en önemli savaşçılarından biri olmuştur. Biri yaklaşık 150 milyon dolara mal olan F-22, akıllı silah sistemleri, Mach 2 ve üstüne kadar süpersonik hızlar, radardan kaçınma, ultra hafif titanyum alaşım yapısı ve pilotlar için olağanüstü durumsal farkındalık gibi birçok özelliğe sahip. Öte yandan, bu özelliklerin hiçbiri F-22 Raptor'un 70.000 pound çekme kuvvetini bile geçemez. Bu sayede rakiplerinden çok daha üstün manevra kabiliyetine sahip olan savaş uçağı, uzun süre simüle edilmiş havadan havaya savaş tatbikatlarına hakim oldu.

Lockheed Martin F-22 Raptor savaş uçağını ayağınıza getiren 360 derece video:

Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri, F- 22 Raptor savaşçısının manevra kabiliyetini ve çevikliğini göstermek için bir demo ekibi var. Dünya çapında gösteriler düzenleyen bu ekip, F-22'nin yeteneklerini gösteren çarpıcı bir video yayınladı. 360 derece VR ve 4K çözünürlükle yayınlanan video, nefes kesici birçok sahne içeriyor. F-22 Raptor Demo Ekibi, Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri'nin Lockheed Martin F-22 Raptor savaş uçağını dünya çapındaki hava gösterilerinde uçurmasıyla tanınır. Bu gösteriler sırasında, F-22'lerin süper manevra kabiliyetini gösteren hava manevraları gerçekleştirilir. Hampton, Virginia’daki Langley Hava Kuvvetleri Üssü’ndeki ekibin bugüne kadar dünya çapında 250’den fazla etkinlik düzenlediğini unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir