MSI, Bütçe Dostu GeForce RTX 3070 Twin Fan Modelini Duyurdu

Donanım üreticisi MSI, yeni uygun fiyatlı grafik kartı modeli GeForce RTX 3070 Twin Fan'ı duyurdu. Çift fanlı yapısı ile dikkat çeken kart, 1740 MHz'e kadar hız aşırtmayı destekliyor. Kartın tüm özelliklerine daha yakından bakalım.

NVIDIA'nın ortaklarından Tayvan merkezli donanım üreticisi MSI, geçtiğimiz aylarda tanıtılan GeForce RTX 30 grafik kartı ailesine yeni bir üye ekledi. GeForce RTX 3070 Twin Fan olarak adlandırılan özelleştirilmiş model, uygun fiyatı ile öne çıkıyor.

Şirket, biri 1740 MHz hız aşırtmalı ve diğeri NVIDIA referans özellikli olmak üzere toplam 2 Twin Fan grafik kartı tanıttı. Her iki kartta da 8 pin + 6 pin güç konektörlü özel PCB bulunurken, ekran yapılandırması standarttır (3x DP + 1x HDMI).

GeForce RTX 3070 İkiz Fan özellikleri:

2. Yeni nesil RTX mimarisi olan Ampere tabanlı GeForce RTX 3070 Twin Fan, 1500 MHz temel frekansa sahiptir. Hız aşırtma ile 1740 MHz'e kadar çıkan kart, bellek tarafında 8 GB GDDR6 bellek kullanıyor ve bellek hızı 14 Gbps.

Tasarım tarafına geçtiğimizde GeForce RTX 3070 Twin Fan, adından da anlaşılacağı gibi çift fan yapısıyla karşılıyor bizi. Bu noktada ikili fan sistemi ısıyı daha verimli dağıtırken, 6 mm kalınlığındaki bakır borular ısı transferini maksimize ederek daha iyi soğutma sağlar.

Kart ayrıca dünyanın en çok kullanılan ekran kartı hız aşırtma yazılımı olan MSI Afterburner'ı da destekliyor. Bu yazılım sayesinde kullanıcılar, önemli sistem değerlerini gerçek zamanlı olarak izleyebilir ve grafik kartını kontrol edebilir.

Bunlara da Göz Atın

Xbox Series S ve X’de PlayStation 2 oyunları çalıştırıldı

Xbox tarafından sunulan geliştirici modu sayesinde bir kullanıcı PlayStation 2 klasiklerini Xbox Series S üzerinde çalıştırdı.Özellikle retro ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.