OneDrive’ın web sürümüne karanlık mod desteği geldi

Karanlık modlar, uygulamaların ve web sitelerinin sahip olması gereken yeni özelliklerden biridir ve dünyanın en büyük yazılım şirketi olan Microsoft bu eğilimi göz ardı etmiyor.

Bu nedenle şirket karardı. Bir mod getirmek için çok çalıştığını söyleyebiliriz. Bildiğiniz gibi, Windows 10'un kendisi zaten karanlık bir modla geliyor ve şimdi de Chromium motorunu temel alan ve işletim sistemindeki yeni özellik olan Microsoft Edge tarayıcısı.

Ancak Microsoft, bu güncelleştirmeyi masaüstü ve mobil cihazlardaki uygulamalarla sınırlamak istemez. Bu nedenle şirket, web servislerine karanlık bir mod getirmek için de çalışmaya başladı. OneDrive kullanıyorsanız muhtemelen bildiğiniz gibi, resmi uygulamalar zaten platformdan bağımsız olarak karanlık bir modla geliyor. Ancak OneDrive'ın web sürümü böyle bir görsel stile sahip değildi. Ancak Microsoft bu sorun üzerinde çalışmaya devam ediyor. Daha spesifik olarak Microsoft, web üzerinde OneDrive için karanlık bir mod sunmaya başladı. Bu, bulutta depolanan dosyalarına bir tarayıcıda erişen kullanıcıların artık karanlık bir temaya geçebilmeleri gerektiği anlamına gelir. Sağ üst köşedeki dişli simgesine tıklayarak yeni modu doğrudan ayarlar ekranından etkinleştirebilirsiniz. Artık ayarlar menüsünde yeni bir karanlık mod geçişi var ve bu görsel stili etkinleştirmek için tek bir tıklama yeterli.

Yeni özellik kademeli olarak tüm dünyadaki kullanıcılara sunuluyor, bu nedenle henüz görmediyseniz, kısa bir süre sonra tekrar deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.