POCO F1’in halefi oldukça iddialı geliyor

2018'e damgasını vuran akıllı telefonlardan biri de şüphesiz POCO F1 oldu. Uygun fiyatı ve amiral gemisi özellikleriyle teknoloji tutkunlarının gönlünde taht kuran cihazın halefi için açıklama yapıldı. Çinli üretici, bu yıl piyasaya sürülen POCO F2'nin selefi kadar başarılı olamaması üzerine sessizliğini bozdu. POCO F1'in halefi diyebileceğimiz modelin iddiaları tartışılmaya başlandı.
Samsung Galaxy F41 tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı
POCO F1 halefi hakkında ilk açıklama
Xiaomi'nin alt markası POCO, yüksek performansı mümkün olan en düşük fiyata sığdırmaya çalışıyor. Şirket 2018'de çok iyi iş çıkardı. POCO F1'in başarısının ardından yaşanan düşüş akıllarda soru işaretleri bıraktı. POCO'nun açıklamasına göre, aslında POCO F2, ilk neslin halefi olacak cihaz değildi.

POCO F2'ye baktığımızda fiyat etiketini oldukça yükselten 5G gibi detaylar görüyoruz. Fiyat / performans gibi özelliklere sahip bir cihazı 2020 yılında değerlendirmek doğru değil. Çünkü 5G teknolojisi hem yeni hem de maliyetli. POCO'nun piyasaya süreceği bir sonraki model tamamen uygun fiyat ve performansa odaklanacak. Bu modeli POCO F1'in halefi olarak adlandırabiliriz. Ufukta görünen model için internette bazı fikirler var; Bunlardan en çok desteklenen Snapdragon 875 işlemcisinin Lite modelinin geleceği. Snapdragon 875'in daha ucuz bir modeline rastlarsak bu işlemciyi yeni nesil POCO'da görebiliriz. Apple ve Google'ın tek bir arka kamera ile oldukça iyi iş çıkardığını gördük. Xiaomi tarafında iyi bir kamera yazılımı görürsek birden fazla arka kameraya gerek kalmayabilir.

Şirketten yapılan açıklama POCO F1'in halefi iddialarını doğrulasa da, olasılıklar oldukça yüksek. Önümüzdeki günlerde daha fazla detay ortaya çıkacak …

Bunlara da Göz Atın

Samsung, Canavar Gibi Bataryası Olan Yeni Telefonu Galaxy F62’yi Duyurdu

Samsung, Galaxy F62 adlı yeni telefonunu duyurdu. Galaxy Note 10 işlemcisinden güç alan cihaz, RAM'i, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.