Samsung optik sensör pazarında Sony’i geçmeyi hedefliyor

Sony şu anda akıllı telefon kamera sensörü pazarının yarısından fazlasını kontrol ediyor ve Japon şirketi için bu iş kolu, yarı iletken segmentinde kar elde etmenin anahtarı. Samsung, Sony'nin hakimiyetini sona erdirmeyi ve 2030 yılına kadar Japon rakibini geçmeyi hedefliyor. Nikkei Asian Review raporuna göre Samsung, Eylül ve Ağustos aylarında optik sensör ekipmanı tedariki için birkaç büyük sipariş verdi. Koreli dev, Huawei'ye yönelik yaptırımların ardından ortaya çıkan pazarın yeniden dağıtımında dijital kameralar için görüntü sensörleri segmentinde yer alma şansı görüyor. Samsung'un bu pazarı devralma planlarının arkasında Çinli rakibi Huawei'nin yaşadığı amabargo'dan yararlanmak var.

Sony'nin optik sensör işi, Huawei'ye yaklaşık yüzde 20 bağımlıydı ve Apple, optik sensör tüketimi açısından Sony'nin ana müşterisi oldu. devam ediyor. Sektöre yakın kaynaklar, Sony'nin Huawei ile yaptığı işbirliğinden kaynaklanan gelir kaybını tam olarak telafi edemeyeceği ve Samsung'un konumunu güçlendirmek için kullanacağı görüşünde.

Koreli şirket artık dijital kameralar için optik sensör pazarının yüzde 18.1'ini kontrol ediyor ve Sony'nin ardından ikinci sırada yer alıyor. Dev üretici ayrıca, hem kendi akıllı telefonları hem de Xiaomi ürünleri için 180 megapiksel bir çözüm sunarak sensör çözünürlüğünü artıracağını iddia ediyor.

Bunlara da Göz Atın

Google, Camera Go uygulamasıyla bütçe dostu telefonlara Gece Modu’nu getiriyor

Teknoloji devi Google, Android Go işletim sistemini çalıştıran bütçe dostu akıllı telefonlar için Camera Go uygulamasındaki Gece Modu özelliğini sunmaya hazırlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir