TUSAŞ, dünya havacılık ekosistemine üretim gerçekleştiriyor

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), dünya havacılık ekosisteminin önde gelen kuruluşları için önemli kompozit parçaların tasarım ve üretim faaliyetlerini yürütmektedir.

Şirketten yapılan açıklamaya göre TAI, Türk Hava Yolları'nın yakın zamanda 2'sini bünyesine kattığı Airbus A350 uçağında kullanılan kanatçıkların (kanatçıkların) tasarım ve üretiminde "tasarımcı ve tek kaynak üreticisi" olarak teslimatlarına devam ediyor. filo. TUSAŞ, bugüne kadar Airbus'a toplam 500 set kanat teslim ederek kompozit uçuş kontrol yüzeyinin tasarımını hızlandırarak orijinal ürünlerin tasarım ve üretiminde dünyadaki yerini sağlamlaştırdı. Üretimde sıfır hata vizyonu ile çalışmaya devam eden TAI, Airbus A350-900 ve A350-1000 uçakları için yana yatma hareketlerinde kullanılan önemli bir uçuş kontrol yüzeyi olan kanatçıklar tasarlamış ve üretmiştir. 2012 yılından bu yana en büyük yeni nesil yolcu uçakları arasında yer almaktadır. Toplamda 500 mühendis ve teknisyenin çalıştığı A350 Airfoil Programında, her bir uçak için tamamı karbon kompozit malzemeden 5 metre uzunluğunda ve bir metre genişliğinde 4 kanat üretilmektedir.

TUSAŞ, dünyanın en büyük 4. kompozit fabrikasını yakında hizmete açmaya hazırlanıyor. Otonom bir tesis olarak tasarlanan yeni nesil fabrika, yapay zeka kullanarak kompozit malzeme üretiminde olası hataları tamamen ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Bunlara da Göz Atın

Kovid-19 ile ilgili bilgilendirici videolar işaret diliyle hazırlandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2020 yılında bilgi ve iletişim teknolojilerine kolay erişim konusunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.