Xbox Series S ve X’de PlayStation 2 oyunları çalıştırıldı

Xbox tarafından sunulan geliştirici modu sayesinde bir kullanıcı, Xbox Series S üzerinde PlayStation 2 klasiklerini çalıştırdı. Xbox sahiplerinin, özellikle de retro oyunlar konusunda tutkulu olanların ilgisini çekebilecek bir etkinlik.
Xbox Live hesapları saldırı altında
PlayStation 2 oyunları Xbox Series S'de oynandı
Modern Vintage Gamer adlı YouTube kanalı, Series S'de PlayStation 2 oyunları yayınladı. Peki bunu nasıl yapabildi? Konsolun geliştirici modunda, bir emülatör olan RetroArch çalıştırılır. Ayrıca Xbox, EWP (Evrensel Windows Platformu) yazılımını çalıştırabilir. Aynı yöntemleri uygulayarak PlayStation 2 oyunlarını Xbox Series X'te de çalıştırabilirsiniz.

Bu, emülatörün çalışma yeteneğindeki en büyük faktördür. Xbox'ta bir PS2 öykünücüsü çalışıyor olsa da, öykünücüyle ilgili hala bazı sorunlar var. En önemli sorun emülatörün bellek limitinin 2 GB olması, sadece bu 2 GB'a atabileceğiniz oyunları oynayabilirsiniz. PlayStation 5'te emülatör çalıştırmak diye bir şey yoktur. Xbox sadece mimarisinden yararlanmıştır ve Windows platformu için geliştirilen bir yazılımı geliştirici modunda çalıştırabilmiştir.

& nbsp;

Bunlara da Göz Atın

Asus’un devasa 43 inç monitör TV’si kendini gösterdi

Daha fazla insan evden çalışıp oyun oynadıkça, Asus gibi oyun monitörü üreticileri 2021 için pazarı doldurmak istiyor. Asus'un yeni monitörleri hem konsol hem de PC oyuncularına odaklanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir