Xiaomi bazı telefonları için MIUI 12’yi iptal etti!

Xiaomi tarafından Nisan ayında tanıtılan MIUI 12 güncellemesi dünya genelinde bazı modellere beta ve son sürüm olarak dağıtıldı. Ancak şirketin yeni kararıyla MIUI 12'nin dört model için gelmeyeceğini duyurdu.
H4
Xiaomi, bazı telefonlar için MIUI 12'yi iptal etti!
MIUI 12'nin piyasaya sürülmesinden sonra Xiaomi tarafından duyurulan güncellemeleri alacak telefonların listesini sizlerle paylaştık. Açıklanan liste, son iki yılda piyasaya sürülen neredeyse tüm Xiaomi akıllı telefonlarını içeriyordu.

Ancak bu listeyi duyurduktan yedi ay sonra Xiaomi, uygunluk listesinden dört telefonu çıkardı. Şirket, Redmi Y3, Redmi 7, Redmi 6 ve Redmi 6A modellerinin uyumluluk ve performans sorunları nedeniyle MIUI 12 alacak Xiaomi telefonları listesinden kaldırıldığını duyurdu.

Xiaomi'nin küresel pazarda en çok satan modelleri yalnızca tek bir MIUI ve Android güncellemesi alıyor, kullanıcıları rahatsız eden bir sorun olarak öne çıkacak. Ayrıca Android 10 güncellemesi bile Redmi 7 ve Redmi Y3 modelleri için dünya çapında hala sunulmuyor. Firmanın önümüzdeki dönemde uyumluluk ve performans sorunları nedeniyle farklı modelleri güncelleme kapsamından çıkarıp çıkarmayacağı henüz bilinmiyor.

Bunlara da Göz Atın

Hem şık hem kullanışlı: TCL Wearable Display

Google, Microsoft ve Snapchat gibi şirketler akıllı gözlük pazarındaki başarısız girişimlerini gündeme getirdi. TCL, özellikleriyle dikkat çeken Giyilebilir Ekran modelini tanıttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir