Yeni Google Haritalar özelliği kullanıma başlanıyor

Dünyanın en çok kullanılan navigasyon hizmetlerinden biri olan Google Maps ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son zamanlarda, yeni Google Haritalar özelliğiyle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı. Anlaşıldığı kadarıyla Google'dan uzun süredir talep edilen yeni navigasyon seçeneği yakında kullanıma sunulacak.
Beklenen Google Assistant özelliği yakında geliyor
Yeni Google Haritalar özelliği bisikletler için etkinleştirildi
Yeni bilgilere göre, Google'ın bisikletler için navigasyon sistemi dünyanın bazı büyük şehirlerinde kullanılmaya başlandı. Resmi açıklama şu anda gündemde olmadığı için bu şehirlerin detayları ve özelliği net değil.

Pandemi sürecinin başlangıcından bu yana, dünyanın birçok farklı noktasından kullanıcılar büyük ölçüde Google'dan Google Haritalar'da bisikletler için yol tarifi sistemine sahip olmasını istedi. . Nitekim Google bu taleplere olumlu yanıt vermiş görünüyor.

Yeni özelliğin aktif olduğu şehirlerdeki kullanıcılar, otomobil seçeneğine ek olarak bisiklet seçeneği ile Haritalar üzerinden yol tarifi seçeneğine erişebilecek. Şimdiye kadar toplu taşıma yerine bisiklet kullanmaya başlayan kullanıcılar, çoğunlukla otomobiller için hazırlanan navigasyon seçeneğini kullanıyorlardı.

Bu süreçte şehirlerde bisiklet yollarına dayalı bir navigasyon sistemi ortaya çıkmış gibi görünüyor. Yapay zekadan da yardım alındığı belirtiliyor.

Bunlara da Göz Atın

Samsung, Canavar Gibi Bataryası Olan Yeni Telefonu Galaxy F62’yi Duyurdu

Samsung, Galaxy F62 adlı yeni telefonunu duyurdu. Galaxy Note 10 işlemcisinden güç alan cihaz, RAM'i, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.