Bu Dosyanın Sürümü Çalıştırdığınız Windows Sürümüyle Uyumlu Değil Çözümü

Windows işletim sisteminizde bir kurulum dosyası çalıştırmak istediğinizde karşılaştığınız "Bu dosyanın sürümü Windows sürümüyle uyumlu değil" hatası için uygulayabileceğiniz uyumluluk ayarlama yöntemini adım adım anlattık.

Windows bilgisayarınıza bir program yüklemek istediğinizde, .exe uzantılı bir kurulum dosyası çalıştırmanız gerekir. Ancak bazen bu dosyayı çalıştırmayı denediğinizde "Bu dosyanın sürümü çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil" hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Bu hata, yanlış Windows veya yanlış bit sürümünden kaynaklanmaktadır.

"Bu dosyanın sürümü çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil" hatasının yanlış Windows veya yanlış bit sürümünden kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmek için, dosyayı uyumluluk modunda çalıştırmanız ve sistemin dosyayı test edin.
"Bu dosyanın sürümü çalıştırmakta olduğunuz Windows sürümüyle uyumlu değil" hatası nasıl çözülür?

Adım # 1:Bit sürümünüzün hata dosyasıyla uyumlu olup olmadığını kontrol edin. Adım # 2:.exe uzantılı yükleme dosyasına sağ tıklayın. Adım # 3:Uyumluluk Sorun Giderme seçeneğine tıklayın. Adım 4:Program Uyumluluğu Sorun Giderici ekranından Önerilen Ayarları Deneyin'i tıklayın. Adım # 5:Test Programı düğmesine tıklayın. Program çalışmazsa aşağıdaki adımları izleyin. Adım # 6:Program Uyumluluğu Sorun Giderici ekranından, Programı Sorun Giderme seçeneğine tıklayın. 7. Adım:Sorunun ne olduğunu seçin. Adım # 8:Sorunun ayrıntılarını seçin. Adım # 9:Test Programı düğmesine tıklayın. Adım # 10:Sorun çözülene kadar farklı seçenekleri deneyin. Adım # 11:Bitti.

Adım # 1:Bit sürümünüzün hata dosyasıyla uyumlu olup olmadığını kontrol edin:

"Bu dosyanın sürümü çalıştırmakta olduğunuz Windows sürümüyle uyumlu değil" hatasıyla karşılaştığınızda, yapmanız gereken ilk şey bilgisayarınızın bit sürümünün ve yükleme dosyasının bit sürümünün olup olmadığını kontrol etmektir. uyumlu.

Bilgisayarınızın 32 bit mi yoksa 64 bit mi olduğunu Sistem sayfasından kontrol edebilirsiniz. İndirilen dosyanın sürümü, dosyayı indirdiğiniz dosyanın kaynağına veya adına yazılacaktır. Bit sürümleri uyumlu değilse, programı uyumlu bir kurulum dosyasıyla yüklemeyi deneyin.

Adım # 2:.EXE uzantılı yükleme dosyasına sağ tıklayın:

Bit sürümüyle ilgili bir sorun yoksa, "Bu dosyanın sürümü çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil" hatası. Dosyadaki farklı bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. İşlemler menüsünü açmak için dosyaya sağ tıklayın.

Adım # 3:Açılır menüden Uyumluluk Sorun Giderme seçeneğine tıklayın:

Hata veren .exe uzantı dosyasına sağ tıkladığınızda uyumluluğu kontrol eden aracı çalıştırmak için Uyumluluk Sorun Giderme seçeneğini tıklayın. . Aracın kilidi kısa süre içinde açılacaktır.

Adım # 4:Program Uyumluluğu Sorun Giderici ekranından Önerilen Ayarları Deneyin'i tıklayın:

Uyumluluk Sorun Giderici, Program Uyumluluğu Sorun Giderici ekranını açar. İlk seçenek olan Önerilen Ayarları Dene, aracın varsayılan ayarları aracılığıyla programın uyumluluğunu kontrol edecektir.

Adım # 5:Test Programı düğmesine tıklayın:

Program Uyumluluğu Sorun Giderici ekranındaki Önerilen Ayarları Dene seçeneğiyle program uyumluluğunu varsayılan ayarlar üzerinden kontrol etmek için Programı Test Et düğmesini tıklayın. Program çalışıyorsa, hata çözülür. Bununla birlikte, program çalışmazsa, aşağıdaki adımlarla diğer seçeneği denemelisiniz.

Adım # 6:Program Uyumluluğu Sorun Giderici ekranından Programı Sorun Giderme seçeneğine tıklayın:

Diğer seçenek olan Sorun Giderici Programı, ilk seçenekle aynı işlemi gerçekleştirecektir. Ancak bu noktada varsayılan ayarlar yerine sorunu tanımlamanız ve manuel olarak girmeniz ve ayarlamalar yapmanız gerekiyor.

Adım # 7:Sorunun ne olduğunu seçin:

Sorun Giderme Programı seçeneği ile; Program Windows'un eski sürümlerinde çalışıyordu ancak şu anda yüklenmiyor veya çalışmıyor, Program çalışıyor ancak düzgün görüntülenemiyor, Program başka izinler gerektiriyor ve Sorunum listelenmiyor. Bu seçenekler arasından sorununuzu seçin ve İleri düğmesine tıklayın.

Adım # 8:Sorunun ayrıntılarını seçin:

Sorun Giderme Programı seçeneğinde sorununuzun ana başlığını seçtikten sonra, aracın size en doğru şekilde soracağı sorunla ilgili ayrıntıları seçin. Araç, seçimlerinize bağlı olarak yeni bir test sistemi hazırlayacak ve sistemdeki dosyayı analiz edecektir.

Adım # 9:Test Programı düğmesine tıklayın:

Sorun Giderme Programı seçeneğinden sorunun ana başlığını ve ayrıntılarını seçtikten sonra, Programı Test Et düğmesini tıklayın. Program düzgün çalışıyorsa, "Bu dosyanın sürümü çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil" hatası çözülmüştür. Çalışmazsa, farklı seçenekleri denemelisiniz.

Adım # 10:Sorun çözülene kadar farklı seçenekleri deneyin:

"Bu dosyanın sürümü, çalıştırdığınız Windows sürümüyle uyumlu değil" hatasını almaya devam ederseniz. bir yanlışlık var. Adımları farklı seçeneklerle tekrarlayın.

Yukarıdaki adımları izleyerek "Bu dosyanın sürümü, çalıştırmakta olduğunuz Windows sürümüyle uyumlu değil" hatasını çözebilirsiniz. Her şeye rağmen hata devam ederse, yükleme dosyasını farklı bir kaynaktan ve bilgisayarınızla tam uyumlu olarak indirerek programı yüklemeyi deneyin. Bu hatanın nedeni her zaman söz konusu dosyadır.

Bunlara da Göz Atın

Sağlık Kuruluşlarını Hedef Alan Siber Saldırılar Birkaç Haftada %45 Arttı

Checkpoint Security'nin paylaştığı verilere göre dünya genelinde sağlık kuruluşlarına yönelik siber saldırılarda önemli artış yaşandı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.