Signal 24 saatlik kesintinin ardından geri döndü

Şifreli mesajlaşma uygulaması Signal, 24 saatten fazla kesinti yaşayan yeniden açıldı. Şirketin yeni kayıtlarda büyük bir artış yaşadığı da belirtildi.
Signal mesajlaşma uygulaması çöktü mü? İşte detaylar
Mesajlaşma uygulaması Signal geri döndü
Başka bir mesajlaşma uygulamasının WhatsApp'ın kullanım şartlarını değiştireceğini duyurmasının ardından birçok kişi gizlilik konusunda endişelendi ve daha katı politikalara sahip uygulamalara yöneldi. Bu uygulamalardan biri olan Signal, özellikle milyarder iş insanı Elon Musk'ın tavsiyesiyle büyük ilgi gördü. Tüm bu olayların ardından popülaritesini artıran uygulama, bazı teknik aksaklıklar nedeniyle 15 Ocak Cuma günü devre dışı bırakıldı.

Ancak Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şirket, söz konusu sorunun çözüldüğünü belirtti. Tweet'te soruna neyin sebep olduğu tam olarak belirtilmemekle birlikte, bazı kullanıcıların sohbetlerinde yine de hata mesajları alabileceği belirtildi. Kullanıcılara ayrıca yaşanan kesintinin uygulamanın güvenliğini etkilemediği ve diğer sorunların sonraki güncellemelerde giderileceği bilgisi verildi. Kesinti sırasında Signal çalışanlarının en yüksek trafik seviyelerinin üstesinden gelmek için olabildiğince hızlı çalıştığının altı çizildi.

Bu arada, kullanıcılara hata mesajlarını manuel olarak temizlemeleri için iki yol sunuldu. Android kullanıcılarının sağ üst köşedeki menüye dokunmaları ve güvenli oturumu sıfırla seçmeleri, iOS kullanıcıları oturumu sıfırla düğmesine basmaları önerildi.

Bunlara da Göz Atın

Amiral gemisi katili Redmi K40 için çıkış tarihi

Xiaomi çatısı altındaki şirketlerden biri olan Redmi, Snapdragon 888 işlemcili telefonu için resmi bir açıklama yaptı. Firma, fiyatı ile dikkatleri üzerine çekecek olan Redmi K40 için çıkış tarihi verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir