YouTube’a beklenen özellik nihayet geldi

Popüler video barındırma hizmeti YouTube, kullanıcı deneyimini bir sonraki seviyeye taşımak için yenilikler sunmaya devam ediyor. Bu bağlamda, YouTube nihayet web sürümü için beklenen özelliği yayınladı.
YouTube'da etiketlerin kullanımı değişti
Sesli komut özelliği artık YouTube Web'de
YouTube, hem uygulama kullanıcılarının hem de web kullanıcılarının platformu daha verimli kullanması için belirli dönemlerde güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. . YouTube'un son büyük güncellemesi internette geldi.

YouTube Web'de kullanıcılar artık sesli komut özelliğini kullanabilecekler. Ayrıca bu güncellemeyle birlikte gelen bir yenilik de otomatik oynatma kontrolü oldu. Kullanıcılar artık video içindeki oynatıcıdan otomatik oynatma kontrolüne erişebilecekler.

Hızlı arama ve eller serbest navigasyon komutları için de web versiyonuna getirilen sesli arama özelliği, platformun mobil uygulama tarafında uzun süredir aktif olarak kullanılmakta ve kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilmektedir. Bu özelliğin web sürümüne girmesinin kullanıcılar tarafından memnuniyetle karşılanması bekleniyor.

Doğal dil komutlarını tanıyacak kadar akıllı olan YouTube'un web sürümündeki sesli arama özelliği, Android ve iOS'taki uygulamasıyla aynı çalışma mantığını benimser. Bu özelliği, arama alanının sağındaki mikrofon simgesine tıklayarak kullanabilirsiniz. Mikrofona tıkladığınızda, "dinleme" olarak bir pencere görünecektir. Bu pencereyi gördükten sonra konuşabilir ve istediğiniz aramayı yapabilirsiniz.

Ancak özelliği kullanmadan önce YouTube'a mikrofon izni vermeniz gerektiğini belirtelim.

Bunlara da Göz Atın

Amiral gemisi katili Redmi K40 için çıkış tarihi

Xiaomi çatısı altındaki şirketlerden biri olan Redmi, Snapdragon 888 işlemcili telefonu için resmi bir açıklama yaptı. Firma, fiyatı ile dikkatleri üzerine çekecek olan Redmi K40 için çıkış tarihi verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir