SpaceX, FAA lisans ihlali ile gündemde

Özellikle uydu internet alanında öne çıkan SpaceX, geçtiğimiz günlerde Starship SN8 testini gerçekleştirdi. Şirket, FAA'nın lisans ihlali nedeniyle soruşturma açtığını duyurdu.
SpaceX'in rekoru imzalandı:Türkiye detayları!
SpaceX, FAA bir lisans ihlali ile karşı karşıya kaldı, soruşturma
Yaklaşık 1 hafta önce TÜBİTAK ve ASELSAT 3'ün geliştirdiği Aselsan küp uydularının uzay göndericisi SpaceX roketi testlerine devam ediyor.

Henüz açıklanmayan bir nedenle Starship SN8 test uçuşu, FAA lisansını ihlal etti. Bu nedenle SN9 prototip uçuşlarını geciktiren firma soruşturma ile karşı karşıya kaldı.

FAA sözcüsü, "Kamu güvenliğini koruma sorumluluğundan ödün vermeyecektir" dedi. Bu konuda bir açıklama yapan Elon Musk, "FAA'nın uçaklar konusunda ileri kuralları var. Ama uzay bölümünün temelde birçok sorunu var. Bu kurallar altında insanlık asla Mars'a ulaşamayacak."

2014 yılı askeri fırlatmalar için rekabet hakkı nedeniyle dava sürecine giren firma, yeni nesil roketlerini uzaya götürme kararlılığının altını çizdi. Birçok analist, yeniden kullanılabilir roketlerin popüler olduğu zamanların arkasında FAA kurallarının olduğuna işaret ediyor.

& nbsp;

Bunlara da Göz Atın

Dünyada ilk! Kovid 19’u bitirecek yerli aşı Aralık’ta…

Sadece aşı üzerinde çalışan ASC parçacıkları Dünyada Türkiye'de üretilecek Prof. Dr. Özören'den müjde: “Hayvanlar üzerinde başarılı oldu. Faz çalışması Mayıs ayında başlıyor. Kovid-19 ile mücadelede çığır açacak. "

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir