NASA’nın İnsanlı Ay Yolculuğu Görevlerini Yapacağı Artemis Projesi İçin Astronot Kadrosu Açıklanacak

NASA, Artemis projesi ile insanlı ay yolculuğu görevlerine devam edecek. Amerika Birleşik Devletleri Başkan Yardımcısı Mike Pence bugün Artemis projesiyle ilgili yeni bir açıklama yaptı. Başkan Yardımcısı Pence, yeni ay görevleri için 18 kişilik astronot ekibini açıklayacak.

NASA tarafından yürütülen ve ESA, JAXA ve CSA gibi uluslararası ortaklıklar ile işbirliği içinde yürütülen Artemis projesi, 2017 yılından beri üzerinde çalışılan bir projedir. Bu projenin amacı, ilk kadın ve bir sonraki erkek astronotu Ay'ın güney kutbu. Uzun bir süre sonra NASA, Ay yüzeyine ayak basmak için Artemis projesiyle çalışıyor. Yaklaşık 3 yıldır çalışmakta olan Artemis projesinin 2021'de insansız, 2023 ve 2024'te ise insanlı uçuşların olması planlanıyor.

Her şey planlandığı gibi giderse, uçuşlar 2025'ten 2030'a kadar yılda bir gerçekleştirilecek. Daha fazla gelişme oldu. Amerika Birleşik Devletleri Başkan Yardımcısı Mike Pence'in, Ay'ın güney kutbuna inmeyi amaçladıkları insanlı uçuşlar için yeni bir açıklama yapması önerildi.

Önümüzdeki yıllarda yapılacak insanlı uçuşlar için astronot kadrosu açıklanacak:

Ars Technica'dan yapılan açıklamaya göre Mike Pence, Artemis projesi için 18 kişilik astronot kadrosunu yakında duyurması bekleniyor. Önümüzdeki yıllarda gerçekleşmesi beklenen Ay yüzeyine insanlı uçuş görevleri için duyurulacak olan 18 kişilik mürettebatın, Ay yüzeyine yapılan uçuşlara katılmayacağı da detaylar arasında yer alıyor. her zaman göreve hazır olacak. Ayrıca Artemis Projesi için bazı raporlar var. 2024 yılında insanlı ana görevlere başlayacağı söylenen Artemis projesinin 2024 yılında gerçekleştirilemeyeceğini belirten raporlarda, bu görevlerin en erken 2026 yılında başlayabileceği söyleniyor. Bunun sebebinin Joe Biden'ın uzay görevlerine ne kadar öncelik vereceğinin bilinmemesi olduğu söyleniyor.

Bunlara da Göz Atın

İsrailli Eski Uzay Güvenlik Şefi, Uzaylıların Var Olduğunu ve ABD ile Anlaştığını Savundu

Uzaylılarla ilgili kafa karıştıran yeni bir iddia, eski İsrail uzay güvenliği şefi Prof. Haim Eshed'den …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir