OmniVision’ın yeni sensörü otomatik odaklamayı iyileştiriyor

Yakın zamanda geliştirilen akıllı telefon kameralarının yüksek çözünürlüğe veya optik yakınlaştırmaya odaklandığını görüyoruz. Öte yandan OmniVision, otomatik odaklamayı geliştirerek hassasiyeti artırmayı hedefliyor. OmniVision OV50A sensörü, şirketin yüzde 100 faz algılama alanı sunan ilk sensörüdür. Dört fazlı algılama – QDP teknolojisi, tüm piksellerden 2×2 biçiminde veri toplayarak odaklanır. Sony de bu tekniği kullanıyor. Samsung, verileri iki pikselden toplar. Dörtlü piksel algılama sayesinde özellikle karanlık ortamlarda daha iyi otomatik odak elde edilebilir. Mesafe ölçümünü de geliştiren sistem, bulanıklık efektlerinde daha iyi sonuçlar elde ediyor. Çip üstü birleştirme teknolojisi, görüntü kalitesinin artırılmasına yardımcı olur.

12,5 MP çözünürlük sensörü 1 / 1,55 inç boyutundadır. 1 mikron piksel boyutlu sensör, 2 mikron piksel boyutlu sensör ile birleştirilerek hassasiyeti 4 kat artırabilir. QDP açıkken, 8K 30fps, 4K 90fps ve Full HD 240fps ağır çekim mümkündür.

Ana sensör ve ultra geniş sensör olarak kullanılabilen OV50A sensör, 2x dijital zoom, aydınlık ortamlarda düşük gürültü, 2 ve 3 deklanşör aşamalı HDR ile 10-bit RGB RAW ile diğer özellikleri destek şeklindedir. Sensörün seri üretimi yaz aylarında başlayacak.

Bunlara da Göz Atın

Nubia Red Magic 6 modeli de 18GB RAM sunacak ancak sanal olarak

Nubia Red Magic 6 oyuncu odaklı akıllı telefon, yazılımda 12GB RAM kapasitesini 18GB'a çıkarabilir. Böylelikle oyunlar daha sorunsuz çalışır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir