Son günlerin popüler uygulaması Clubhouse, Çin’de yasaklandı

Geçmişte hizmet yıllarına açılan ancak özellikle bazı ünlü isimlerin giriş platformu ile geçen hafta Türkiye'de popülerleşen Clubhouse uygulaması Çin'de yasaklandı.

şu anda yalnızca iOS cihazlarda açık erişim ve belirli konular hakkında sohbet sadece davet odasından girilebilen kulüp binası uygulamalarında sohbet eden kişiler Tartışarak veya tartışarak fikir alışverişinde bulunabilir. Özellikle oda kuran başarılı kişilerle uygulamayı kullanan birçok kişi var.

Clubhouse tüm dünyada olduğu gibi Çin'de de büyük ilgi gördü çünkü uygulama ses kaydı yapmadığı için Çinli kullanıcılar Çin'de sansürlenen konular hakkında konuşabiliyordu. Çin'deki Clubhouse kullanıcılarının yoğun ilgi gösterdiği sohbet odaları arasında Uygurların durumu; demokrasinin avantajları ve dezavantajları; Çin'in Hong Kong'daki politikalarının ve diğer sansürlenen konuların tartışıldığı odalar vardı. Financial Times'a göre, kulüp binası Çin'de o kadar popüler bir uygulamaydı ki, davetler internette 77 dolara kadar satılıyordu.

Tüm bu olayların ardından başvuru Çin'de yasaklandı. Şimdilik Çin hükümetinden olayla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Çin tarafından kontrol edilen bir sosyal medya sitesi olan Weibo'da 100.000'den fazla kişi uygulamanın yasaklandığını söyleyerek # Clubhouse Banned hashtag'ini yayınladı. Ancak kısa bir süre sonra bu etiket de yasaklandı.

Bunlara da Göz Atın

Tinder’da ‘Yüz Yüze’ video görüşmesi yapmak artık mümkün

Dünyanın en popüler dijital çöpçatanlık uygulamalarından biri olan Tinder, yüz yüze görüntülü görüşmeleri uygulamaya entegre etti. Yeni özellik dünya çapında aktif olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir