Among Us: Impostor olunca yapılacak şeyler!

Son zamanların en çok oynanan oyunu Aramızda rekorlar kırmaya devam ediyor. Oyuncuların eğlenceli bulduğu bu oyun hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Bu bilgiler Aramızda Ne Var, nasıl oynanıyor? İşte Aramızda bir Sahtekar olduğunuzda yapmanız gerekenler! Keyifli okumalar.
En iyi 2 oyunculu mobil oyunlar!
Aramızda Neler Var?
Aramızda Ne Var sorusuna cevabımız şu şekildedir; Amerikan oyun stüdyosu InnerSloth tarafından geliştirilen ve yayınlanan ve 15 Haziran 2018'de piyasaya sürülen çevrimiçi çok oyunculu bir sosyal çıkarım oyunudur. Oyunu Google Play Store, AppStore, Steam gibi sanal mağazalardan satın alabilirsiniz. Oyun aynı zamanda bir Cross-Play oyunudur. Oyuncuların farklı video oyun ekipmanlarını kullanarak aynı anda birbirleriyle oynamalarını sağlayan bir oyun türüdür.

Aramızda Nasıl Oynanır
Aramızda nasıl oynanır sorusuna cevabımız basit bir kural oyunudur. 4 ila 10 oyuncu, oyuna bir gemi veya uzay istasyonunda, bazıları Crewmate karakterleri ve diğerleri Impostor olarak başlar. Crewmate karakterindeki oyuncular, onun Sahtekar olduğunu öğrenmeye çalışırlar ve en fazla üç Sahtekar olabilir. Crewmate takım arkadaşları görevleri tamamlamak için seviyeleri dolaşırken, Impostor onları fark edilmeden sabote etmeye ve öldürmeye çalışır.

Bir acil durum toplantısı çağrıldığında veya bir organ bildirildiğinde, oyuncular ortadan kaldırmak istedikleri oyuncu için tartışır ve oy kullanır. Mürettebat arkadaşı sayısı, Sahtekar sayısına eşitse veya bir sabotaj eylemi zaman içinde sabitlenmezse, Sahtekar oyunu kazanır. Impostor oyun mekaniğini kullanır ve her şeyden önce havalı olması gerekir. Aramızda nasıl oynayacağınız ve bir Sahtekar olduğunuzda ne yapmanız gerektiği hakkında size vereceğimiz tüm bilgiler bunlar.

Aramızda:Bir Sahtekar Olduğunuzda Yapmanız Gerekenler! Yalnızca Mürettebat Arkadaşları görevleri tamamlayabilir, bu nedenle diğer oyuncular yakındayken birini taklit etmek size bir mazeret verebilir. Bir görevi taklit etmek için hareketsiz durun ve şantiyede biraz bekleyin. Bunu gerçekten yaptığınızı kanıtlamak için sol üst köşedeki görev çubuğu dolduğunda hemen ayrılmaya çalışın. Pek çok oyuncunun oyunun başlarında görevler yapacağını unutmayın, bu yüzden onları mükemmel bir şekilde taklit etmek için bolca şansınız olacak.

Yine de görevinizi çok erken bitirmemeye dikkat edin! Çoğu görevin tamamlanması birkaç saniyeden fazla sürmese de, daha uzun birkaç görev vardır. İki saniye içinde uzun bir görev yapacakmış gibi davranırsanız, deneyimli bir Mürettebat Arkadaşınız şüphelenebilir. Bu nedenle, hangi görevlerin uzun ve hangilerinin kısa olduğunu bulmak yararlıdır. Son olarak, taklit edemeyeceğiniz için görünür görevlerden uzak durmalısınız.
Mürettebat arkadaşlarını hemen öldür
Belirli görsel görevleri taklit edememek, bir Mürettebat Arkadaşının bu görsel görevi başkalarının önünde tamamladığında% 100 temiz oldukları anlamına gelir. Eğer Sahtekâr iseniz, seçim sizin ve onlar arasındadır:eğer sizi suçlarlarsa, oyunu kaybedersiniz. Başka bir deyişle, bağışık oyuncuları bir an önce öldürmelisiniz.

Görevdeki oyuncuları hızlı bir şekilde öldürmek önemlidir. Acele etmeyin ve önce diğer takım arkadaşlarınızı öldürmeyin, çünkü bu yalnızca asıl şüpheli olma şansınızı artıracaktır. Ama pervasızca da olmayın:Crewmate ile yüz yüze gelirseniz, Impostor'un kendini açığa çıkarıp çıkarmadığını görmek için bağışıklık oyuncuyu gölgede bırakıyor olabilirler. Oyuncuyu izole etmek için sabotaj düğmesini kullanın.
Ekip arkadaşı takım arkadaşı gibi davranın
Takım arkadaşı gibi konuşun, diğer oyuncuları oylayın ve suçlayın. Nerede olduğunuz konusunda olabildiğince dürüst olun ve çok agresif olmayın. Mavili oyuncu Sahtekar! Bağırmaya başlarsanız, başkaları size hiçbir sebep yokken şüpheyle bakacaktır. Erken oy verirseniz, sorun çıkabilir ve oy verdiğiniz kişi Crewmate ise, dikkat çekmiş olacaksınız ve muhtemelen bir sonraki oyundan atılacak oyuncu olacaksınız. Dahası, Mürettebat arkadaşları size biraz çaylak olduğunuzu gösterecek. Senden şüphe etme olasılıkları daha düşüktür. "Kime oy vermeliyim?" veya "Odanın adını bilmiyorum", bunu başarmanıza yardımcı olacak ince yollar. Ama aşırıya kaçmayın; Sürekli olarak bunun "ilk defa oynuyorum, lütfen beni öldürmeyin" şeklinde vurgu yapan oyuncular oylanacak.
İnisiyatif alın
Sohbeti doğru yönde karıştırmak istiyorsun, bu yüzden işlerin ters gitmesini beklemeyin. Bir cinayetten sonra, başka bir oyuncuya nereden geldiğini veya hangi görevleri yaptığını rastgele sormak isteyebilirsiniz. Ekip arkadaşları her zaman suçlamalarda bulunur, bu nedenle katılmak şüpheli değildir. Bunu erken yaparsanız, Mürettebat arkadaşları suçlamanızı fark edebilir ve kurbanınızdan şüphelenmeye başlayabilir.

Bir tanıkla karşılaştığınızda bu kural daha da önemlidir. Başka bir oyuncu sizi bir cesedin yakınında görürse ve hatta birini öldürürse, onların sizi suçlayacağını bilirsiniz. Savunma pozisyonu genellikle güçlü bir pozisyon değildir, bu yüzden ya önce onları suçlayın veya fırsatı bulmadan önce kendinizi açıklamaya çalışın. Örneğin, Pembe oyuncu sizi bildirmeden önce cesedin yanında yürüdüğünüzü gördüyse, ikiniz de cesedin bulunduğu odaya girdiğiniz için onun Pembe oyuncu olmadığını açıkça belirtin. Pembe oyuncu sizi sorgulamaya başlarsa, kendinizi zaten açıklamışsınızdır ve bu nedenle daha güvenilirsinizdir.
Yardım düğmesini kullanın
Doğal olarak, mümkün olduğunca çok sayıda Mürettebat takım arkadaşınızı öldürmek istersiniz. Ancak, özellikle oyunun erken safhalarında önceliğiniz güvenilirliğinizi artırmaktır. Başka bir oyuncuyu korumak bu nedenle akıllıca bir hareket olabilir. "Pembe giyen oyuncunun bir görevi tamamladığını gördüm, temiz olduğunu düşünüyorum" gibi bir ifade sizi kendinden emin gösterecektir. Neyse ki, ilgilendiğiniz oyuncu bunu hatırlayacak ve oyunun ilerleyen bölümlerinde size oy verme olasılığı daha düşük olacaktır.

Ek olarak Aramızda, masum bir oyuncuyu elenmekten kurtarmak akıllıca olabilir. İki Crewmate takım arkadaşı arasında bir çekiliş yaratırsanız, bir sonraki tur hala onlar hakkındadır. Mürettebat arkadaşı takım arkadaşları, siz açığa çıkarken zamanlarını boşa harcıyor olabilir.
Kalabalıkta Mürettebat Arkadaşlarını Öldür
En az dört oyuncu aynı noktada durduğunda ve bunlardan biri bıçaklanarak öldürüldüğünde, katilin kim olduğunu belirlemek zor. Bunu bir Sahtekar olarak kullanmalısın.

Öyleyse, tek bir yerde nasıl yeterli oyuncu alırsınız? Sayılar azaldıkça böylesine kalabalık bir alan bulmak giderek zorlaşacak. Ancak oyunun başlarında, örneğin reaktörü sabote edebilirsiniz. Biraz şansla, birçok oyuncu düzeltmek için aynı noktada toplanacak. Yanlarındaki reaktörü tamir etmek için koşuyormuş gibi yapın, herkes başlarken birkaç saniye bekleyin ve sonra saldırın. Ve şaşırmış gibi davranmayı unutma.
Kameralara dikkat edin
Sahtekarlar genellikle Skeld ve Polus haritalarındaki kameraların varlığını gözden kaçırır. Kameraları izlerken, Mürettebat arkadaşlarından biri birini bıçakladığınızı görebilir. Yani dikkatli ol. Her iki haritanın duvarlarında asılı birkaç kamera görebilirsiniz. Yanıp sönen bir kırmızı ışık görürseniz, birinin sizi izlediğini bilirsiniz. Bu yüzden ortaya çıkan bir sonraki Mürettebat Arkadaşını bıçaklamayın.

Kameralar sizi engellemek için orada değil. Kameraları izleyen ekip arkadaşları diğer oyuncuları yanlarında göremezler, bu yüzden bu küçük kırmızı ışıkları görürseniz, güvenlik odasını ziyaret etme zamanı gelmiştir. Dahası, kameraları kendiniz izleyerek bir Ekip arkadaşı takım arkadaşı gibi hareket edebilirsiniz. Aramızda bir dikkat oyunu diyebiliriz. Sahtekar olduğunuzda ne yaparsınız, yorumlar kısmından yazabilirsiniz!

Bunlara da Göz Atın

Steam’in Bir Sonraki Oyun Festivali Haziran’da Gerçekleşecek

Steam'in periyodik oyun festivali etkinlikleri için bir sonraki tarih açıklandı. Festival haziran ayında bir kez …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir