Apple’dan gizlilik konusuda hoş olmayan detay

Veri gizliliği, özellikle teknoloji şirketleri için bir sorundur. Facebook ve Google gibi dev şirketler, veri gizliliği nedeniyle eleştiriliyor ve sorgulanıyor. Apple'ın da bu konuda eleştirileri var, ancak iOS 14 ile iPhone'lar odak noktasında bir gizlilik hareketi yaptı. Bundan sonra Apple'ın gizli konum takibi yaptığı ortaya çıktı.
Spotify'a 2 yıl sonra Apple Music özelliği eklendi
Apple'ın gizli konum takibi şüpheliydi
Apple iPhone'lar, odak noktasındaki gizlilik hareketi ile öne çıktı. iOS 14 sürümünü yüklemiş olan iPhone kullanıcıları, hangi uygulamanın ne zaman veri topladığını görebilir.

Örneğin Instagram'da bir gönderi yapacaksınız, telefonun sağ üst köşesindeki yeşil ışıkla birlikte kameranızın veya mikrofonunuzun kullanıldığı konusunda bilgilendiriliyorsunuz.

Apple, gizliliğe odaklanıyor ancak güvenlik araştırmacıları, yüzde 100 şeffaflık politikasına uymadığını söylüyor. Uzmanlara göre Apple, iOS cihazlarını kullanıcılar fark etmeden izliyor. Uzmanlar, Apple'ın veri havuzundaki sık ziyaret edilen yerlere ulaşmak için verileri toplayıp kaydettiğini ve bunun ayarlardan kapatılmış bir özellik olduğunu belirtiyor.

Apple, görünüşte sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlamak için. Söz konusu verileri toplasa da, Ayarlar & gt; Gizlilik & gt; Konum Hizmetleri & gt; Sistem Hizmetleri & gt; Saat Dilimi Ayarı ile kapatabilirsiniz. Burada diğer bilgileri toplayan uygulamaları görebilir ve kapatabilirsiniz.

Yine de Apple, veri gizliliği konusunda çok fazla çalışma yapıyor ve kullanıcıya bu tür verilerin toplandığını söylemiyor.

Bunlara da Göz Atın

Amiral gemisi katili Redmi K40 için çıkış tarihi

Xiaomi çatısı altındaki şirketlerden biri olan Redmi, Snapdragon 888 işlemcili telefonu için resmi bir açıklama yaptı. Firma, fiyatı ile dikkatleri üzerine çekecek olan Redmi K40 için çıkış tarihi verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir