Ön ve arka radar teknolojisine sahip ilk motosikletin üretimine başlandı: Ducati Multistrada V4

Ducati, yeni motosikleti Multistrada V4'ün tasarımı ve teknik özellikleri konusunda çok suskun. Sadece "yeni, hafif ve kompakt bir V4 motora" sahip olacağını biliyoruz. Bisikletin tasarımını muhtemelen 4 Kasım lansmanında göreceğiz. V4 motoruyla ilgili ayrıntılar 15 Ekim'de paylaşılacak. Motosikletin önündeki radar, uyarlanabilir hız sabitleme sistemini kontrol ediyor. Multistrada V4, 30 ila 160 km / s arasındaki hızlarda seyir halindeyken, V4'ün frenleme ve hızlanmayı kontrol ederek öndeki araçlara olan mesafeyi otomatik olarak ayarlamasına olanak tanır. Arkadaki radar kör noktadan yaklaşan araçlara karşı sürücüyü uyarır. Bu sayede olası kazaların önüne geçilmesi planlanmaktadır. Ducati, "ön ve arka radar teknolojisine sahip ilk motosiklet" olarak ilan ettiği Multistrada V4'ün üretimine başladı. Borgo Panigale'deki fabrikada üretilen motosiklet resmi olarak 4 Kasım'da tanıtılacak.

Radar teknolojisi için Bosch ile çalışan motosiklet üreticisi, iki tekerlekle daha güvenli ve daha konforlu yolculuklar yapmak istiyor. Her radar ünitesi 70 x 60 x 28 mm boyutlarına ve 190 gram ağırlığa sahiptir. Yani motosiklete çok fazla ağırlık eklemiyor. Ayrıca günümüz aksiyon kameraları ile benzer boyutlara sahip olduğu için fazla yer kaplamaz.

Bunlara da Göz Atın

Porsche Taycan şasesini geliştiren mühendis Apple’a transfer oldu

Porsche Şasi Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Manfred Harrer şaşırtıcı bir şekilde Apple'a transfer oldu. Muhtemelen şasi geliştirmeden yine sorumlu olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir