BMW, Twitter’daki Alaycı Açıklamaları Nedeniyle Özür Diledi

BMW'nin Twitter'daki bir yayını karmaşaya neden oldu. BMW, gönderisinde alaycı bir ifade olan "Tamam. Boomer" ifadesini kullanarak tüketicilerin tepkisi için özür dilemek zorunda kaldı.

Otomobil tutkunlarının hayali olan Almanya merkezli otomotiv devi BMW, şu sıralar ilginç bir tartışma içinde. Firma bir süredir araçlarının tasarımlarını değiştiriyor. Bu herkesin bildiği bir şey. Şirket bu durumu sosyal medya hesaplarında paylaşarak daha fazla tüketiciye duyurmaya çalışıyor. Ancak BMW hayranları, bu değişiklikten memnun kalmadı ve heyecan yarattı. BMW'nin tepkisi şirketten daha fazla tepki aldı. Durum böyle olunca geri adım atmak zorunda kalan firma, konu ile ilgili açıklama yaparak özür diledi. Her şey 15 Kasım'da BMW'nin tweet'iyle başladı. Bu tweet'te şirket "Tamam. Boomer" ve "Değiştirmemek için mazeretin nedir?" Diye sordu. Bu gönderi BMW hayranlarını daha da kızdırdı. Öyle ki, tweetlerin altına gelen 812 olumsuz yorum şirkete koydu. Daha da çıkmaza girdi. BMW'yi özür dilemeye zorlayan bu olumsuz yorumlardı.

"Tamam. Boomer "2019'dan beri viral olan alaycı bir yaklaşımdır

Tamam. Boomer bir süredir hayatımızda olan bir internet cümlesidir. Özellikle gençler tarafından kullanılan bu kelime genellikle alay etmek için kullanılır. bu terimin kullanılması tüketiciler tarafından alay konusu izlenimi yarattı ve durumu kısa sürede fark eden şirket, yanlış anlamaları çözdü.

Bunlara da Göz Atın

Formula 1’de Sezonun Son Yarışı Tamamlandı: Verstappen Kazanırken Hamilton Şampiyon Oldu

Formula 1'deki 17 yarışın 2020 sezonu bugün düzenlenen Abu Dabi GP ile sona erdi. Red …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir