Apple’dan Bu Kez de Bir Araba Geliyor: İşte Bilenen Tüm Özellikleri ve Muhtemel Fiyatı

Genellikle iPhone, iOS ve Mac bilgisayarlarıyla ABD teknoloji devi Apple'a atıfta bulunuyoruz, çoğunlukla bu ekosistemlerdeki hizmetlerinden bahsediyoruz. Ancak yıllar içinde ortaya çıkan söylentiler, Apple'ın otomotiv sektörüne girmeye hazırlandığını gösteriyor. Apple'ın üzerinde çalıştığı otomobil ve ekosistem hakkında sizin için bilinen her şeyi derledik.

Teknoloji odaklı dedikodunun kralı için hazır mısınız? Yıllardır hayalini kurduğu Apple Car bu sefer gerçekten geliyor! Apple'ın otomobilinin özelliklerinin her geçen gün daha da belirgin hale gelmesi, yıllardır yapılan önemli iddiaları doğruladı. Tahmin edebileceğiniz gibi Apple Car olarak duyurulması beklenen söz konusu arabanın aslında ciddi bir hikayesi var. Project Titan ile başlayan, geçmişten günümüze incelememiz gereken süreç, nihai sonuca, Apple Car'a ulaşmak üzeredir. Özete başlamadan önce sıcak bir kahve içmenizi tavsiye ederiz çünkü Apple'ın arabasında yaşananlar bir yılan hikayesine dönüştü. Aslında, Apple'ın çalışması için bir dizi çekilseydi, Netflix'te 2 sezonluk harika bir yapım olurdu. Apple arabası, özellikleri ve fiyatları ile ilgili tüm gelişmeleri ve bilinen şeyleri size anlatıyoruz.

2014'te başlayan Apple araba projesi Titan'ı duydunuz mu? Sizi şöyle alalım:2014 yılında Apple, otomobil üretme fikrine kafayı takmış ekibiyle sözde Apple Car veya iCar projesine nasıl başlayacağını düşünmeye başladı. Almanya'nın Berlin kentinde Apple Car projesini gizlice başlatan ekip, daha sonra ortaya çıkan bilgilere göre burada bir üst kurdu. Alman otomobil endüstrisinden çok ciddi transferler yapan "Project Titan" ekibi böylece çalışmalarına başladı. Apple, özellikle Alman hükümetiyle birlikte 15-20 kişilik bir ekip kurarak, olası tüm teknik engelleri aşmak istedi.

Project Titan'ın temel amacı, “sürücüsüz araçlar” için yazılım ve tasarım yapmaktı. Bu konuda Chinese Contemporary Amperex Technology (CATL) ile görüştüler ve anlaştılar. Apple, CATL ile bir gizlilik anlaşması imzalamış olsa bile, şirket hala bunu açıklamaktan kaçınıyor.

Apple'ın arabasının bilinen özellikleri:

Apple kesinlikle% 100 otonom bir otomobil üretecek iCar, yazılım ve teknoloji açısından istikrarlı ve minimum seviyede olacak. minimal bir tasarım tercih edilecek Elektrikli aracın menzili piyasadaki en uzun menzil olacak Apple'ın otomobil yazılımı birçok otonom araç firmasına satılacak

Piyasadaki Apple araçları ile ilgili söylentiler yerine patentler ve görüşülen firmalar kapsamında özellikleri sizler için hazırladık. Hyundai ile üretim hattı ve teknoloji görüşmeleri yaptığı teyit edilen Apple'ın, Hyundai dışında birçok şirketle de görüştüğü biliniyor. Project Titan'dan bu yana biriken bilgiler ve piyasada ortaya çıkan sorunlar ışığında bilinen tüm özellikleri sizler için listeledik.

Apple kesinlikle% 100 otonom bir araba üretecek:

Apple, sürücüsünü parmak izleriyle tanıyacak ve otonom araçlar geliştirmek isteyecek. – Başladı. Bu dönemde Apple birçok patent başvurusunda bulunmuş, hatta bu "Apple Minibus" ürettiği iddialarına yol açmıştır. Apple, geliştirmek istediği araçlarda işlemciler ve teknoloji için halen birçok şirketle ortaklık toplantıları düzenliyor. Tesla'nın pek çok mühendisi Tesla'dan transfer eden Apple'ın otonom teknolojisinden esinleneceği şimdiden kesin. İşletim sistemi iCar, yazılım ve teknoloji olarak kararlı olacaktır. Apple'ın tüm elektronik cihazlarından alıştığımız stabilizasyon ve minimalizm, Apple otomobillerinde de olacak. Project Titan'dan bu yana geliştirilen tüm yazılım teknolojileri,% 100 güvenli ve yapay zekaya dayalı bir sistem geliştirmek için tasarlanmıştır. Makine öğrenimi ve yapay zeka geliştirmelerinde iCar'ın aslında bir yazılım adı mı yoksa bir araç serisinin adı mı olduğu henüz belli değil.
Tasarımda minimal bir tasarım tercih edilecek:Klasik Apple'ın ürettiği tüm teknolojik araçların aslında ne kadar benzer olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Özellikle renk paleti ve tasarım geçişleri neredeyse tüm Apple ürünlerinde aynıdır. Apple arabalarında bu durum devam edecek.

Araç renklerinin yumuşak, tasarımının minimal ve akıcı olması bekleniyor. Apple'ın en iyi yaptığı şey, teknolojik cihazların sadeliğini mini dokunuşlarla taçlandırmasıdır. Örneğin, Apple iPhone 11'in tasarımı ne kadar basitse, arayüz o kadar zariftir.

Elektrikli aracın menzili piyasadaki en uzun menzil olacak.

Apple araçlarındaki batarya teknolojisi, batarya teknolojilerinden bugüne kadar oldukça farklı şekilde hazırlanmış. Nanocell pil teknolojisini kullanacak olan Apple'ın onu "uzun ömürlü" seçmesinin en büyük nedeni. Apple arabaları, geleneksel lityum iyon pillerin yapısından daha ısıya dayanıklı ve daha uzun menzilli Nanocell pillerle piyasadaki en uzun menzilli araç olma iddiasını sürdürüyor.

Apple'ın otomobil yazılımı birçok otonom araç şirketine satılabilir. Bu bizim ana konumuz. Apple'ın iCar yazılımını birçok otonom araç üreticisine satabileceği söyleniyor. Araç kısmen Apple işletim sistemi ile donatılacak. Apple gerçekten otomobiller için kararlı bir yazılım geliştirebilirse, birçok araç üreticisi yalnızca "araç üreticisi" olarak hizmet vermeyi planlıyor. Otomotiv pazarı ve pazarlama açısından çok önemli günlerin olduğu bu zamanlarda Apple gibi bir dev, herkes için büyük heyecan uyandırıyor.

Apple'ın arabasının fiyatı ne olacak?

Önümüzdeki dönemde Apple'ın bir sonraki otomobilinin fiyatları şimdilik tahminlerin üzerinde. oluşur. Macworld'e göre iCar yaklaşık 55.000 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak. Elbette bu fiyatın şimdilik sadece bir tahmin olduğunu söyleyelim. Otomobil hakkında daha somut bilgiler ortaya çıktıkça fiyat sorunu da ortaya çıkmaya başlayacak.

Apple'ın arabasının bilinen diğer teknik özellikleri:

Pil:Nanocell Yazılım:Apple Araç Türü:Elektrik Teknolojisi:Otonom Üretim Bandı:Hyundai Çıkış Tarihi:2024-2027 Fiyat:55.000 $ (tahmini)

Tüm bu özellikler göz önüne alındığında uzun bir belirsizlik dönemi devam etmektedir. Apple Türkiye ve dünya ile birlikte gidip muhtemelen çok fazla "tercih edilen" araç kategorisine girebilir. Apple'ın piyasada A ++ ürün üreticisi olduğu düşünüldüğünde, Lamborghini ve Porsche gibi araçlarının sınırlı sayıda ve isteğe bağlı olarak üretileceği düşünülüyor.

Apple'ın arabası ne zaman yola çıkacak?

Apple, sürücüsünü parmak izleriyle tanıyacak otonom bir araç geliştirmek istiyor. arabalar konusunda ciddi bir Ar-Ge başlattı. Bu süreçte Apple birçok patent başvurusunda bulunarak iddiaların "Apple Minibüs" üretilmesine neden oldu. Project Titan'da beklenmedik durumlar meydana geldi. Proje lideri Steve Zadesky'nin ayrılmasıyla birlikte 2020 yılında açıklanması beklenen Apple Car açıklanmadı.

2017 yılında sürücüsüz araç ehliyeti alan Apple, gün sonunda arızalara itildi. Peki Project Titan bugün nasıl bir yer? 2019'un sonundan itibaren otomotiv pazarında işler yeniden kaynamaya başladı. Apple'ın ciddi ilerleme kaydettiği iddia ediliyor. Hyundai yetkililerinden kaçanlar ciddiye alındığında iddianın fazlası olduğu artık kesin. Apple arabalarının 2021'de trafiğe çıkması beklenirken, en erken tarih 2024'ün ilk çeyreği ve en geç 2027 olarak gösteriliyor. Peki bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda paylaşırsanız çok memnun oluruz.

Bunlara da Göz Atın

Mitsubishi Outlander PHEV, Dünyada Bir İlki Gerçekleştirdi

Mitsubishi'nin hibrit elektrikli crossover modeli Mitsubishi Outlander PHEV, Rebelle Rallisini tamamlayan ilk elektrikli crossover. Hibrit …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir