Epic Games ve Apple arasındaki yangın sönmüyor!

Fortnite’ın sahtekarlık yaptığı iddia edilen oyun içi ödemeleri nedeniyle oyunu App Store’dan kaldıran Apple, Epic Games’e girmeye devam ediyor. Mahkemeye karşı 37 sayfalık yeni bir savunmada Apple, Fortnite’ın App Store’da askıya alınmasının neden olduğu maddi zarardan yalnızca geliştiricinin sorumlu olduğunu iddia etti. Epic Games ve Apple davası devam ederken, sular çözülmüş gibi görünmüyor.

Epic Games, Fortnite’ın App Store’dan kaldırılması sonucunda maddi hasar gördüğünü belirtiyor.
Apple, Epic Games’e dava açtı!
Epic Games ve Apple davasıyla ilgili kritik iddia
Apple ve Epic Games arasındaki durum giderek daha da alevleniyor. Apple’ın 37 sayfalık savunmasının bir bölümünde, “Epic Games” tarafından talep edilen hasar tamamen onlardan kaynaklandı, bu nedenle bu hasar onarımın ötesinde değil. Epic Games bir sabotajcıdır, kurban değil. Bu mahkemeden ve davadan istediği yardıma ne ihtiyacı var ne de hakkı var. “Savunmaya devam eden Apple,” Epic Games, bu anlaşmazlıktan yararlanmak için kendi müşterilerini mağdur ediyor “dedi. Epic Games ve Apple davası için yaptığı açıklamada, Apple’ın hukuk ekibi Epic’in bu anlaşmazlığı sona erdirebileceğini belirtti. Dilerse ama Epic, istemek yerine ateşi beslemeyi seçti.

Ayrıca Apple bunun Epic’in popülaritesini yitiren Fornite için olduğunu söyledi. davayı bir reklam aracı olarak kullandığını belirtti. Fornite’a olan ilgi düştü. Ekim 2019’dan Temmuz 2020’ye kadar genel olarak yüzde 70. Apple’a göre Epic Games, markayı manşetlerde tutarak Fortnite’a ilgi uyandırmak istiyor.

Epic Games ve Apple davası bu alanlara gelse de, avukatlar Ödeme sisteminin iadesi sonucunda App Store’da Fortnite’ın askısı görüldü.Apple, Epic Games’in itibarının zedelendiğini de reddediyor.Apple’a göre tüm bu işlemler ve davalar Epic tarafından önceden planlanıyor. savunma, Apple dedi, “Epic Games, anlaşmazlığın itibarlarına zarar vereceğinden emin olsaydı, Fornite’ı tanıtmak için bu kadar özenli çaba sarf etmezlerdi. Görünüşe göre Epic Games, buradaki kampanyasının (#freefortnite gibi) iyi niyet aşılayacağını düşünüyor. & Quot; Davanın bir sonraki aşaması 28 Eylül’de yapılacak.

Bunlara da Göz Atın

Steam’in Bir Sonraki Oyun Festivali Haziran’da Gerçekleşecek

Steam'in periyodik oyun festivali etkinlikleri için bir sonraki tarih açıklandı. Festival haziran ayında bir kez …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir