Gemimize Yaptıkları Baskın Dolayısıyla Almanya’yı da İtalya’yı da Şiddetle Kınıyoruz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Gemimize uluslararası sularda baskın düzenleyen Almanya ve İtalya'yı şiddetle kınıyoruz" dedi. Dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Gemimize uluslararası sularda baskın düzenleyen Almanya ve İtalya'yı şiddetle kınıyoruz" dedi. Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis Grup Toplantısında konuşmasına, tartışmasız ve gürültüsüz bir hafta dileyerek başladı. ama onu bulamadan öldüğünü söyledi.

"Oğlunu özleyen bir anne gömüldü." Kılıçdaroğlu, "Bunlar demokrasinin ve adaletin olduğu yerde mi olur? Üstelik Zeycan Yedigöl 2011 yılında Erdoğan ile görüştü. 'Oğlumun öldüğünü biliyorum, en azından mezarını göster, başından bir Fatiha okuyayım. elimi mezar taşına koy. ' Ama bulunamadı. "Kılıçdaroğlu, CHP'lilerin onları unutmaması gerektiğini vurgulayarak," Biz CHP'liler olarak adaletsizlik ve adaletsizliğe sessiz kalırsak, görevimizi yapmazdık. Görevimizi yapmazdık. millete karşı. biz CHP üyesiyiz. konumumuz, durumumuz, dünya, türkiye'de insanların bakışları farklı, insanlar arasında ayrım yapmıyoruz. görüş ne olursa olsun her insanın görüşüne saygı duyulur. hayır hangi kimlikten her insanın kimliğine saygı duyulursa, hangi yaşam tarzı olursa olsun, herkese saygı duymak, CHP'nin yalanı temel bir görevdir. Karşı tarafın ana noktalarını ayıran şeydir. Tutkumuz Türkiye'dir, yaşıyoruz Türkiye bayrak vatanımızdır, ayrım yapmayız, haksızlığa tahammül etmeyeceğiz, haksızlığa uğrarsa kimin yanında olur, temelde haksızlığı çözmek bizim görevimizdir.Tarihin bize yüklediği bir sorumluluk var Kemal. Kılıçdaroğlu, Adaleti sağlayacak kişiler, hâkimlerin sadece hukuku değil vicdanlarının sesini de dinlemek zorunda olduklarını ve adaletin bu şekilde yapılabileceğini vurgulayan hâkimlerdir. vicdanınızda olmalı. Ahlakında, erdeminde, bilgisinde, düşüncesinde olmalıdır. Bu adalettir. Bostancı-Dudullu metro hattında hayatını kaybeden iki işçinin ailelerini ziyaret ettiğini anlatan Kılıçdaroğlu, "Sayın Akif Hamzaçebi de 'İzleyeceğim' dedi. dedi. Aileler bize sordu, "Bizi yalnız bırakmayın, denemelerimizi izleyin. Dün tarihi bir karar çıktı. Bu şirket ve alt yüklenici firmaların yetkilileri, "5'li çete" olarak tanımladığımız grubun gerçekleştirdiği metro inşaatında herhangi bir gecikme olmaksızın 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. 2 işçinin hayatı … Adalet yerini bir şekilde bulur. İki işçinin aileleri, 'Davamıza bakın, karşı taraf çok güçlü. Dolayısıyla yargıyı etkileyebilirler. Ölen kişiler suçlu ilan edilebilir. 'dedi. Ama her şeye rağmen bu ülkede yargıçlar var. Bu hakimleri minnet ve saygıyla anmak asli görevimizdir. "Devletin temelinin adalet olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu," Adaleti sağlayacak kurumlar, sadece hakimler değil. Örneğin, bir vali eyalet adına konuşabilir. "Vali sıcak siyaset yapmaz, devlet adamı gibi konuşur" dedi. Kılıçdaroğlu, valinin bir devlet adamı gibi davranması gerektiğini söyledi.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu "Mesele işsizlik değil, mesele işsizlik, mesele işi sevmiyor." Kılıçdaroğlu, CHP İl Başkanını arayıp bu konuyu sorduğuna işaret etti.

CHP İl Başkanı, " Hayır, binlerce insan işsiz. İş ve İşçi Bulma Kurumu geçici işçi ilan ettiğinde, insanlar kilometrelerce sıraya giriyor "dedi. Ayrımcılık yapmayız. Hepimiz çalışmak istiyoruz. Ne iş olursa olsun, bize bir iş verin. Polis alarma geçti, valiliğe yaklaşamadı. Sayın Vali, bu tür sözler size uymuyor. Sen valisisin, eyaletin valisisin. İşsiz var mı? Dünyada bu kadar çok işsiz insan var. Sadece Diyarbakır'da mı yok mu? 81 ilin tamamında yüzbinlerce işsiz. On bin aç yatacak. "Değerlendirmede bulundu.

İşten atılan işçilerin Ankara'ya gitmek isteyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun çağrı hakkının olduğunu vurgulayan Gebze, bu işçileri polis aracılığıyla şiddete uğrattı.

Türkiye'den Libya'ya bağlı ticaret gemileri kanunu Kılıçdaroğlu," gemilerimiz uluslararası sularda durduruldu, yasadışı baskına uğradı ve arandı. Kaptan dahil eller havada. Tanrı aşkına neler oluyor? İsrail yolunda da benzer bir olay yaşandı. İsrail askerlerinin uluslararası sularda Türk vatandaşlarını öldürdüğünü hatırlatan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:"Dava açtık. Hepimiz karşı çıktık. Ne oldu? Bir gece yarısı Türkiye Cumhuriyeti Meclisinden çıkan bir yasa, dava hallerinden vazgeçti. Acaba AK Partili kardeşlerim bunu biliyor mu? Filistin davasını talep etmek için oraya gidenler öldürüldü. Hakları bile verilmedi. Tazminat aranıyor. İsrail, "Ben tazminat vermeyeceğim, ancak bir vakıf gösterirsen o vakfa bağış yapabilirim" dedi. Şu anda da benzer bir olayın yaşandığının altını çizen Kılıçdaroğlu, "Gemimizi uluslararası sularda basan Almanya ve İtalya'yı şiddetle kınıyoruz. Hükümet bu konuda çok net, çok net bir cevap bekliyoruz." Dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, modernleşme ve medenileşmek istediklerini belirterek "Ama hepimiz Batı'nın Türkiye'ye karşı çifte standart kullandığını biliyoruz." Dedi.

Avrupa Birliği yetkilileri "Türkiye'ye karşı çifte standart uyguluyor musunuz" diyen Kılıçdaroğlu, transferin şunları kaydetti:

"En bariz örnek Kıbrıs'tır. Referandumdan sonra ticaret düzenlemelerini doğrudan işleme koymadılar. Hala bekliyor. Yıllar geçmesine rağmen hala bekliyor. Tek ses CHP. Türkiye'de çalışıyorlar, gürlediler. oraya gitti, esasen kapının arkasında durdu 'Herhangi bir talimatın var mı?' diyorlar. Türkiye Cumhuriyeti'ni yönetenler, ne yazık ki böyle bir tablo sergiliyorlar. "

Bunlara da Göz Atın

Korona Nedeniyle Mezar Yeri Kalmadı: Yakınlarının Tabutlarını Evlerinde Saklıyorlar

İtalya'nın Sicilya adasındaki Palermo kentinde koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin gömüldüğü mezarlıklar dolduruldu. Yetkililer …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir