Mercedes sedan otomobil sayısını azaltmayı düşünmüyor

Dünya çapında SUV ve crossover satışlarındaki artış, bu gövde tipine sahip araçların talep gördüğünü gösteriyor. Mercedes-Benz’in böyle bir planı yok, ancak sektörün gidişatı birçok markayı sedan model aralığını kademeli olarak “daraltmaya” zorluyor. Alman markanın patronu Ola Kallenius, Cars Guide’a verdiği röportajda lüks segmentteki sedanların var olmaya devam edeceğini söyledi. SUV’lar bugün Mercedes-Benz’in küresel satışlarının yalnızca üçte birini oluşturuyor.

“Lüks sedan segmenti çok güçlü”

Kallenius’a göre, markanın SUV serisindeki en popüler model, yakın zamanda nesil değiştiren GLS. Deneyimli yönetici lüks sedan segmentinin “çok, çok güçlü” olduğunu düşünüyor.

Ayda 700’den fazla sedan satılan Çin, Mercedes-Benz S-Serisi için ana pazar olmaya devam ediyor. Şirketin amacı dünya çapındaki satışlarını artırmak ve bu rakamı daha da artırmaktır.

Bunlara da Göz Atın

Tesla, 2021’de Hindistan pazarına giriş yapacak

Tesla CEO'su Elon Musk, Twitter hesabından 'Tesla Club India' adlı hesabın sorusuna cevap verdi. Musk, Tesla modellerinin Hindistan'da satışa sunulması için 2021 yılına damgasını vurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir