Huawei, Google Haritalar Rakibi Petal Haritalar’ı AppGallery’de Kullanıma Sundu [İndir]

Huawei, yaklaşık bir ay önce duyurduğu harita uygulaması Petal Maps'in beta sürümünü yayınladı. AppGallery aracılığıyla yayınlanan uygulama, Google Haritalar'daki hemen hemen tüm özellikleri sunuyor. Uygulamanın tek eksiği Türkçe dil desteğinin olmaması gibi görünüyor.

Çinli teknoloji şirketi Huawei, yaklaşık bir ay önce duyurulan harita uygulaması "Petal Maps" in mobil versiyonunu uygulama mağazası AppGallery'de yayınladı. Şu anda bir beta sürümü olarak yayınlanan uygulama, yalnızca EMUI 11 (Mate 40, Mate 30 veya P40) ile çalışan modellerde kararlı bir sürüm olarak kullanılabilir.

AppGallery'deki bilgilere göre Petal Maps, 140'tan fazla ülkede kullanılabilir. Türkiye de o ülkelerden biri. Türk kullanıcıların yorumlarına baktığımızda uygulamanın şu anda Türkçe dil desteğine sahip olmadığını görüyoruz. Peki, Huawei'nin Google Haritalar'a rakip olarak geliştirdiği Petal Maps kullanıcılara ne sunuyor?

Petal Maps, Google Haritalar sıkıntısı çekmiyor gibi görünüyor

Petal Maps, Huawei tarafından açıklanan verilere göre 2 veya 3 boyutlu görseller sunabiliyor. Kullanıcılar bu uygulamayı kullanarak geziler yapabilir ve yeni yerler keşfedebilir. Ayrıca harita üzerinde incelenecek bir lokasyon aranabilir. Huawei, Petal Maps'in belirli lokasyonlarda anlık trafik verisi sağladığını ve ayrıca alternatif rotalar oluşturabileceğini belirtiyor. Elbette bu Petal Haritalarının navigasyon amacıyla da kullanılabileceğinin bir göstergesidir.

Bunlara da Göz Atın

WhatsApp’ta Karşılaştığınız Sorunları Teknisyenlere Anlatacağınız Bir Özellik Geliyor

WhatsApp'ın Android beta sürümü güncellendi. Güncelleme, uygulama için geliştirilmekte olan bir özelliği ortaya çıkardı. Bu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir