Huawei şimdi de Leica’yı mı kaybediyor?

Ağır ABD ambargoları nedeniyle şubeleri tek tek kesilen Huawei, yeni bir sorunla karşı karşıya. İlk olarak Kirin işlemcisini üreten Huawei, ardından Honor markasını satmak zorunda kaldı. Şimdi Leica iddiaları gündemde. Bilindiği üzere Huawei ile Leica arasındaki işbirliği oldukça eskidir. Özellikle Mate ve P serisi amiral gemileri, Leica ile ortak sensör teknolojileri geliştiriyordu. Bu sayede Huawei telefonlarında birçok dikkat çekici özelliği görme şansı yakaladık. Aslında Leica ile ortak bir Ar-Ge merkezi kuruldu. Ancak bu olağanüstü ortaklık ambargolar sonucunda sona erebilir. İddiaya göre, Leica ve Huawei yolları ayırmak üzereler. Leica, farklı bir Çinli akıllı telefon üreticisiyle görüşüyor ve bir anlaşma olursa Leica ismini farklı bir markada göreceğiz.

Huawei iddiayı reddediyor, ancak gelişmeler sonucunda bu ortaklığın kaderi şimdiden merak konusu oldu. Genellikle ABD ekipmanlarını barındıran veya ABD şirketleriyle iş yapmak isteyen Batılı üreticiler Huawei ortaklığını sona erdirecek.

Bunlara da Göz Atın

Nubia Red Magic 6 modeli de 18GB RAM sunacak ancak sanal olarak

Nubia Red Magic 6 oyuncu odaklı akıllı telefon, yazılımda 12GB RAM kapasitesini 18GB'a çıkarabilir. Böylelikle oyunlar daha sorunsuz çalışır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir