PS5’in beklenmedik bir sorunu ortaya çıktı

Dünyada 12 Kasım'da piyasaya sürülen ve 19 Kasım'da ülkemizde çıkış yapacak olan PS5'te hesapsız bir sorun tespit edildi. Birkaç oyuncu PS5'in dinlenme modundayken tamamen kapandığından ve herhangi bir enerji tasarrufu aktivitesi göstermediğinden şikayet etti.
PlayStation 5, 2K monitör tarafından kandırıldı!
PS5 dinlenme modu oyuncular için sorunlara neden oluyor
PS5'teki dinlenme modu tıpkı PS4'e benzer. Oyuncuların kaldıkları yerden devam etmelerine olanak sağlaması bekleniyordu. Bununla birlikte, konsola sahip olan birçok oyuncu, dinlenme modunun kalıcı olarak çökmelere neden olduğundan ve cihazdaki tüm verileri sildiğinden bahsetmiştir.

Sorunu yaşayan kullanıcılar, sistem yanlışlıkla kapatıldığında veya bir elektrik kesintisi meydana geldiğinde olduğu gibi, PS5 veritabanını yeniden oluşturduklarından şikayet ettiler. Sorunu çözmek için henüz herhangi bir adım atılmamış olsa da, bazı oyuncular sorunun cihazı tamamen kullanılamaz hale getirebileceğinden korkuyor. Örümcek Adam:Miles Morales dinlenme modunda en çok sorun yaşayan oyun olarak gösterildi. Gazeteci Jeff Gerstmann'ın Twitter hesabına göre, oyun çalışırken konsolu dinlenme moduna almak tüm sistemi çökertiyor ve kullanıcıları harici diski tamir etmeye zorluyor. Ayrıca, onarım sürecinden her geçtiğinde siyah bir ekranla karşılaştığını, düzeltmek için güç düğmesine bastığını ve ardından cihazın normal şekilde tekrar açıldığını söyledi.

Bunlara da Göz Atın

Amiral gemisi katili Redmi K40 için çıkış tarihi

Xiaomi çatısı altındaki şirketlerden biri olan Redmi, Snapdragon 888 işlemcili telefonu için resmi bir açıklama yaptı. Firma, fiyatı ile dikkatleri üzerine çekecek olan Redmi K40 için çıkış tarihi verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir