Hyundai Tucson, satış performansını artırmaya devam ediyor

Tucson'un başarısı ile markanın toplam satışları içindeki SUV oranı yüzde 70'e ulaşarak yılın son çeyreğinde hedeflerine ulaşacağının sinyallerini verdi. Hyundai Assan, önümüzdeki yıl piyasaya çıkacak olan yeni Santa Fe'den önce yeni KONA, yeni Tucson ve SUV segmenti için çok güzel bir zemin hazırladı.

İlk olarak 2004 yılında satışa çıkan Hyundai Tucson, ülkemizde satış performansını artırmaya devam ediyor.

“SUV modellerimiz, sattığımız her 10 Hyundai modelinden yedisi KONA ve Tucson'dan oluşuyor. Bu da ülkemizdeki SUV trendinin 2021 yılında artmaya devam edeceğini açıkça gösteriyor. İzmit fabrikamızda Mart 2021'de üretip piyasaya sunacağımız yeni B-SUV modelimiz ve yenilenen Tucson ile talebe cevap vereceğiz. ve Santa Fe. 1.6 litre benzinli ve dizel motor seçenekleriyle satışa sunulan Hyundai Tucson, toplamda yüzde 14 pazar payına ulaşarak C7 kategorisinde ikinci oldu. Ocak-Eylül arasındaki 10 aylık dönemde toplam 9729 adet satan Tucson, Hyundai'nin SUV modelleri arasındaki iddiasını da güçlendirdi.

Bunlara da Göz Atın

Porsche Taycan şasesini geliştiren mühendis Apple’a transfer oldu

Porsche Şasi Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Manfred Harrer şaşırtıcı bir şekilde Apple'a transfer oldu. Muhtemelen şasi geliştirmeden yine sorumlu olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir