iPhone’ların tasarımcısı Ferrari ile gündemde!

Kasım 2019'da Apple'daki işinden ayrılan Jony Ive, kendi şirketini kurdu. Apple'dan tanıdığımız iddia edilen Jony Ive, Ferrari CEO'su için en güçlü adaylar arasında yer alıyor. Şu anda Apple CFO'su olan Luca Maestri'nin aday olduğu da belirtildi.
Cydia, App Store için Apple'a dava açtı
Ferrari CEO'su için iki güçlü aday:Jony Ive ve Luca Maestri
1996'dan 2019'a kadar Apple tasarım ekibine liderlik eden Jony Ive, Kasım 2019'da istifasını verdi. Marc Newson ile kurduğu LoveFrom adlı şirketi ile büyük şirketlere hizmet veren Ive, yeni bir iddiayla gündeme geldi.

Louis Camilleri geçtiğimiz haftalarda Ferrari'den kişisel nedenlerle ayrıldığını duyurmuştu. Bu ayrılık nedeniyle boş kalan CEO koltuğuna eski Vodafone CEO'su Vittorio Colao da dahil olmak üzere birçok kişinin aday olduğu iddia edildi. Reuters'e ulaşan isimsiz kaynaklardan biri bu iddianın asılsız olduğunu açıkladı.

Apple CFO'su Luca Maestri ve Jony Ive konu hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Louis Camilleri'nin gıda sektöründen geldiği düşünüldüğünde, her iki adayın da atanma ihtimali olduğu düşünülüyor.

Başka bir kaynak, Reuters'e CEO pozisyonundan bahsetti ve atamanın zaman alabileceğini söyledi.

Bunlara da Göz Atın

Çin’in iki büyük teknoloji şirketi mahkemelik oldu

ByteDance, WeChat ve QQ üzerindeki Douyin'deki içeriğe insanların erişimini engelleyerek Tencent'in ülkenin antitröst yasalarını ihlal ettiğini iddia etti ve dava etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir