Logosuna Mermi ve Bomba Yerleştirdi: HDP, ATV Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

HDP, ATV'nin "nefret suçu" işlediği gerekçesiyle RTÜK'e şikayette bulundu. ATV, HDP'nin kapatılmasıyla ilgili haberine partinin logosunu değiştirerek, mermi ve bomba görüntüleri ekledi.

ATV'nin 12 Aralık'taki yayınında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin HDP'nin kapatılmasıyla ilgili sözlerine yer verildi. Bu haber sunucu tarafından sunulurken, HDP'nin logosu değişik bir şekilde ekrana yansıdı. Partinin amblemindeki yapraklar ve yıldızlar yerine el bombaları ve mermiler yerleştirildi ve logonun ortasına mühür mühürlendi. Bunun üzerine HDP harekete geçti, ATV'ye suç duyurusunda bulundu ve RTÜK'e şikayette bulundu. HDPE grubu başkan yardımcısı Meral Daniş krikolar ve saruhan oluç dilekçeyi iletirken, genel seçimde 6 milyon oyla Türkiye'nin üçüncü büyük partisi hdp'nin şiddet / ölüm olduğunu vurgulayan materyallerin yayıncılık faaliyetini etkileyemeyeceğini vurguladı. Kanal için, "HDP ve seçmenlerini açıkça hedef aldığı, yayın adı altında nefret suçları işlediği" belirtildi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yargıya bir talimat olan HDP'nin kapatılmasına ilişkin sosyal medya paylaşımlarına yer verildi.

HDP'nin amblemi iki mor el, yeşil yapraklar ve meyveli çeşitli yıldızlardan ve toplumun her kesiminden oluşuyor. Bir ağacın kucaklaşmasının tasviri.

ATV yayın şirketi 18:08'de yayınlanan haberde bu amblemi değiştirerek kullandı. Toplumun tüm kesimlerinin ve renklerinin kucaklaşmasını simgeleyen amblemde, haberlerin arka planında 'el bombası', 'mermi' ve 'Molotof kokteylleri' ile gösteriliyor. Bundan memnun olmayan yayınevi, logoya bir kapanış mührü koyarak partinin kapalı olduğu izlenimini verdi. .

Genel seçimlerde 6 milyon oy alan, Türkiye'nin üçüncü büyük partisi hdp'nin logosundaki şiddet / malzeme bir yayıncılık faaliyetinin ölümünü tasvir etmiyor. Gerçek amacı yayın yapmak, yayın ahlakına ve ahlaka sahip olmak, hukuka, demokrasiye ve seçmen iradesine saygı göstermek olan bir yayın kuruluşu, demokratik yaşamın vazgeçilmez unsurları olan siyasi partilerin isim, logo ve sembollerini partinin açıklamalarını bozmadan yayınlamaktan sorumludur. ve mesajları objektif bir şekilde kamuoyuna yansıtmak. Söz konusu örgüt, HDP'nin logosunu kendi ahlaki ve etik olmayan kurgusu ile kamuoyuna ekranlarına yansıtarak ve kırmızı mühürle örtmek için savunarak yargı yerine koyarak açıkça Anayasal ve hukuksal suç işlemektedir. Örgüt, bu yayınla HDP'yi ve seçmenlerini açıkça hedef almış, yayın adı altında nefret suçları işlemiş ve şiddet yanlısı bir yayın yapmıştı.

Bunlara da Göz Atın

Korona Nedeniyle Mezar Yeri Kalmadı: Yakınlarının Tabutlarını Evlerinde Saklıyorlar

İtalya'nın Sicilya adasındaki Palermo kentinde koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin gömüldüğü mezarlıklar dolduruldu. Yetkililer …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir