Microsoft, Windows 10 21H1 güncellemesinin büyük değişiklikler getirmeyeceğini onayladı

Yazılım devi Microsoft, önümüzdeki aylarda Windows 10 için yayınlanması planlanan 21H1 güncellemesiyle ilgili bazı detayları açıkladı. Hatırladığınız gibi, daha önce bunun küçük bir güncelleme olacağı ve yeni özellikler içermeyeceği bildirilmişti.

Windows 10 21H1 güncellemesinin daha çok hataları düzeltmeye ve işletim sisteminin kararlılığını iyileştirmeye odaklanacağı söylendi. Microsoft ayrıca bu bilgileri resmi olarak onaylamıştır. Yani bir sonraki sürüm büyük değişiklikler getirmeyecek.

Şirket, Tech Community platformundaki bir gönderide, Windows 10 21H1'in Ekim 2020 Güncellemesine (20H2) dayanacağını söyledi. Windows Donanım Uyumluluk Programında herhangi bir değişiklik yapılmayacağı ifadesi de bunun küçük bir güncelleme olacağını gösteriyor.

Bildiğiniz gibi, Microsoft her yıl iki güncelleme yayınlamaktadır. Windows 10'a yeni tasarımlar ve özellikler getirmesi beklenen ana güncelleme, "Sun Valley" kod adı altında geliştirilen Windows 10 21H2 olacaktır. Bu versiyonun 2021'in ikinci yarısında kullanıma sunulması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir