Milyarder Yatırımcı Rakesh Jhunjhunwala’dan Bitcoin’e Sert Çıkış: Bitcoin Yasaklanmalı

Hintli milyarder yatırımcı Rakesh Jhunjhunwala, CNBC'ye düzenleyicilerin Bitcoin'i yasaklaması gerektiğini söyledi. Ünlü yatırımcı, kripto para biriminin 'en yüksek mertebeden spekülasyon' olduğunu belirtti.

Bildiğiniz gibi piyasadaki en değerli kripto para birimi olan Bitcoin, son haftalarda rekor üstüne rekor kırdı. Son olarak 58.000 $ seviyesini aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başaran ancak orada tutunamayan kripto para piyasada da merak uyandırdı. Bugün, bir milyarder yatırımcıdan Bitcoin'e karşı bir görüş geldi. CNBC'ye konuşan Hintli milyarder yatırımcı Rakesh Jhunjhunwala, düzenleyicilere kripto para birimini çökertmelerini söyledi. "Bence bu en yüksek rütbeli bir spekülasyon. Kasabadaki her partiye katılmak istemiyorum. Akşamdan kalmanın çok daha kötü olduğunu düşünüyorum." Bitcoin'e sözleriyle tepki gösterdi. Yatırımcı ayrıca hayatı boyunca asla Bitcoin almayacağının altını çizdi. 'Bitcoin yasaklanmalı':

Hindistan'ın Warren Buffet'ı olarak da bilinen ünlü yatırımcı, Hindistan'daki düzenleyicileri Bitcoin'e karşı harekete geçmeye davet etti. Düzenleyicilerin Bitcoin'i yasaklaması gerektiğini belirten yatırımcı, odak noktasının dijital rupi olması gerektiğini belirtti. Gün içinde% 5 ile% 10 arasında oynayan bir şeyin para birimi olamayacağını da sözlerine ekledi. Dünyanın dört bir yanındaki birçok yatırımcı, Bitcoin'i geleceğin ödeme yöntemi ve enflasyona karşı bir koruma olarak görüyor. Ancak bu görüşler devam ederken, devletlerin yüksek pozisyonlarından Bitcoin'e karşı olumsuz görüşler iletiliyor. Örneğin, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Bitcoin'in işlemleri yürütmek için son derece verimsiz bir yol olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir