Twitter, Deneysel Özellikleri Test Ettiği ‘twttr’ın Fişini Çekmeye Karar Verdi

Twitter, deneysel özelliklerin test edildiği twttr adlı uygulamayı fişten çıkardığını duyurdu. Zaten çok az kullanıcı tarafından deneyimlenen Twttr, şu an itibariyle yeni kullanıcılar tarafından deneyimlenmeyecek. Şirket, yeni özelliklerin nasıl test edileceğine karar verme sürecinde olduğunu söylüyor.

Dünyada en çok kullanılan sosyal ağlardan biri olan Twitter, deneysel özelliklerini "twttr" adlı bir uygulama üzerinde test ediyordu. Kullanıcılara açık olan bu uygulamada test edilen özellikler bir süre sonra kararlı sürüme sunuldu. Ancak bu şimdi değişecek. Çünkü Twitter, twttr uygulamasının fişini çekmeye karar verdiğini duyurdu.

twttr 2019'dan beri aktif olarak kullanılıyor. Hatta Twitter'ın yeni sayılabilecek tasarım değişiklikleri ve hatta kullanıcıların yanıtlarını birbiri ardına satırlarla birleştiren özelliği de ilk olarak twttr üzerinde test edildi. Ancak görünüşe göre çok az kullanıcısı olan twttr artık platformun ihtiyaçlarını karşılamıyor. Uzun zamandır bu uygulama üzerinde hiçbir şey test edilmemiştir. Bu nedenle, şirket twttr'yi öldürmeye karar verdi.

Şirket twttr'den sonraki dönemin nasıl olması gerektiğini düşünüyor

Konuyla ilgili açıklama yapan Twitter sözcüsü, yeni özelliklerin test edilmeye ve kullanıma alınmaya devam edeceğini, bu sürecin şu an nasıl olduğunu söyledi. Nasıl çalışacağı üzerinde çalıştıklarını söyledi. Sözcüye göre, şirket twttr'den sonraki potansiyel adımlarına karar verdikten sonra, harekete geçecek ve bu şekilde yeni özellikleri test etmeye devam edecek.

Bunlara da Göz Atın

Signal 24 saatlik kesintinin ardından geri döndü

Whatsapp'ın gizlilik politikalarındaki değişiklikle popüler hale gelen şifreli mesajlaşma uygulaması Signal, bir günlük kesintinin ardından tekrar faaliyete geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir