ABD’de Kış Sıcaklıklarının Son 50 Yılda 4,8 Derece Arttığı Ortaya Çıktı

Küresel ısınmanın etkilerini ortaya koyan birçok farklı çalışma var. ABD'de yapılan bir araştırma da ülkenin kuzeydoğusunda son 50 yılda yaşanan değişimi ortaya çıkardı.

Küresel ısınma artık tartışılmaz bir gerçektir. Küresel ısınmanın olup olmayacağı, felakete varmadan durdurulup durdurulamayacağı hakkında konuşmamız gereken zamanlara geldik. Gezegenimizin her noktası gittikçe daha fazla ısınıyor. Elbette yoğun kar yağışı, kara donlar veya donma sıcaklıkları yeryüzünden tamamen kaybolmadı. Ancak genel olarak kış aylarının önceki yıllara göre daha sıcak olduğu da bir gerçektir. Bu konuyla ilgili bir araştırma da ABD'den geldi.

50 yılda 4,8 derece

Climate Central tarafından yapılan araştırmaya göre ABD'nin kuzeydoğusunda kış sıcaklıkları arttı. Son 50 yılda kışın sıcaklık artışı 4.8 santigrat derece oldu. Sıcaklık değişiminin etkileri çeşitli durumlarda belirgin hale geldi. Philadelphia'da sıcaklık ortalama 4,8 derece artarken, kış aylarında 19 gün boyunca sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde kaldı. Atlantic City ve New Jersey'de sıcaklık artışı 4,3 dereceydi. Normalden daha sıcak geçen gün sayısı 14 olarak açıklandı. Allentown ve Pennsylvania 3,8 derece ısındı ve ortalamanın üzerindeki sıcaklıklarda gün sayısı 14 oldu.

Bunlara da Göz Atın

Bilim İnsanları, İnsan Genlerini Maymun Beynine Yerleştirdi

İnsan genlerini maymun beynine enjekte eden Alman ve Japon bilim adamları, tedavi edilen maymun fetüsünün …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir