Emrah Apartmanı’nın Hazin Hikâyesi: Erzincan Depreminde Ölen Torununun İsmini Bayraklı’da Yaptığı Binaya Vermişti

Hürriyet'ten Emre Eser, Emrah Apartmanı'nın acı hikayesini kamuoyuna duyurdu. Habere göre Emrah Apartmanı'nı yaptıran müteahhidin adı Hayati Uzun.

Hayati Uzun, 1992 Erzincan depreminde torunu Emrah'ı kaybetti. Bu olay üzerine 1993 yılında İzmir Bayraklı'ya gelip adını yaşatmak için 2 blok 28 daireli bir daire inşa ediyordu. Buraya 'Emrah Apartmanı' adını veriyor. O da yıllarca bu binanın yöneticiliğini yapmış ve komşularına göre daha sonra Didim'e yerleşmiştir.

Müteahhit Hayati Uzun, Emrah Apartmanı'ndan ayrılsa da oğlu Bora Uzun ve ailesi yaşamaya devam ediyor. Ancak deprem İzmir'de Uzun ailesini geride bırakmadı.

Önceki gün meydana gelen depremde Hayati Uzun, gelini Rabia Uzun, 17 yaşındaki torunu Hayati Uzun ve diğer torunlarını kaybettiği torununun adını korumak için yaptırdığı binada kaybetti. Erzincan depremi.

Kendisi gibi müteahhit olan oğlu Bora ağır yaralı olarak enkazdan kurtarılır ve hastaneye kaldırılır.

17 yaşındaki Hayati Uzun'un arkadaşları şöyle anlatıyor:“Aşağıdaki parktaydık. Aniden bir deprem şoku yaşadık. Sokağa döndüğümüzde bir toz bulutuydu. Hemen enkazın içine girdik. İlk İzmir itfaiyesi binaya geldi. İzmir itfaiyesini ve iki kuzenimi zemin kattan aldık. Bir yaşam alanı buldukları için şanslıydılar. Sonra Hayatiler'in olduğu zirveye baktık. Hayati'nin 17 yaşındaki arkadaşları, önceki İzmir depreminde binanın hasar gördüğünü, asansörün kırıldığını söyleyerek Hayati, "Bu bina yıkılacak" dedi.

Arkadaşları Hayati'nin çok canlı bir insan olduğunu belirtti.

Bunlara da Göz Atın

Korona Nedeniyle Mezar Yeri Kalmadı: Yakınlarının Tabutlarını Evlerinde Saklıyorlar

İtalya'nın Sicilya adasındaki Palermo kentinde koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin gömüldüğü mezarlıklar dolduruldu. Yetkililer …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir