İstanbul Valisi Yerlikaya, Kamuda Esnek Mesai Saatlerini Açıkladı

Detayları anlatmak için kamera karşısına geçen İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Tüm çalışmalarımızın tek amacı vatandaşlarımızı yoğun dönemlerde, duraklarda, istasyonlarda ve toplu taşıma araçlarında salgın riskinden korumaktır.” Dedi. Özel sektörde saatlerin henüz kesinleşmediğini belirten Yerlikaya, “Saatlerin ayarlanması çalışmaları devam ediyor. Hazır olduğumuzda sizlerle paylaşacağız. Ben de çok heyecanlıyım. onlardan kaldı. ”

Çalışma saatleri 08.00-17.00, 08.30- 17.30, 09.00-18.00, 10.00-19.00 olmak üzere dört farklı şekilde uygulanmasına karar verildi.

Yerlikaya, toplu ulaşımda yoğun saatlerin ortadan kaldırılması için kademeli ve esnek çalışma usullerine geçilmesinin sadece kamu sektöründe değil özel sektörde de faydalı olacağı konusunda fikir birliğine vardıklarını söyledi. .

Vali Yerlikaya, sanayi sektöründe 3 hafta esnek çalışma saatleri konusunda ilgili kurumlarla yoğun bir toplantıda bulunduklarını belirterek, “Görüştüğümüz tüm bölümler kademeli çalışmanın çok gerekli olduğunu söylediler, anlaşmaya varıldı. İşbirliğiniz için teşekkür ederim. ”

Yerlikaya, 21 Eylül’de derse başlayacak olan anaokulu ve birinci sınıf öğrencilerinin derslerinin saat 09.30’da başlayacağını duyurdu.

“Bazı bölge müdürlükleri ve jandarma, polis ve sahil güvenlik komutanları görev ve türlerine göre 07.00-08.00 ve 09.00 saatleri arasında göreve başlayacaklar. Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz 08.00’da göreve başlayacak. 16.00 aralığında sağlık teşkilatımız 08.30 saatleri arasında hizmet veriyor. ve 16.30; Diğer tüm kamu kurumları 09.30 ile 16.30 saatleri arasında çalışacaktır. “

Bunlara da Göz Atın

Korona Nedeniyle Mezar Yeri Kalmadı: Yakınlarının Tabutlarını Evlerinde Saklıyorlar

İtalya'nın Sicilya adasındaki Palermo kentinde koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin gömüldüğü mezarlıklar dolduruldu. Yetkililer …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir