Audi ile General Motors Arasında “Norveç” Reklamı Kavgası Çıktı [Video]

ABD'li otomotiv devi General Motors, son reklamında elektrikli araç kullanım oranıyla öne çıkan Norveç ile ilgili komik ama saldırgan bir içerik yayınladı. Bu reklama yanıt olarak, Audi Norveç "Nefret etmeyin, taklit edin" sloganıyla bir reklam yayınladı.

Kişi başına elektrikli otomobil sayısı bakımından dünyadaki birçok ülkeyi geride bırakan Norveç, General Motors'un yeni reklamı için ihmal kaynağı oldu. General Motors, 2021 itibarıyla ABD'de elektrikli araç kullanımını artırmak için "Herkes İçerde" adlı bir kampanya başlattı ve bu kampanyanın içeriğine son ilanına da yer verdi. Norveç'in elektrikli araçların benimsenmesindeki üstünlüğünü kabul etmekte başarısız oluyor ve Norveç'e giderek Kenan Thompson ve Awkwafina gibi isimlerin kapısını çalıyor. Ancak, Ferrell yolunu bulamayınca ve İsveç'e ulaştığında reklam biter.

Audi Norveç'ten General Motors'a:Nefret etmeyin, taklit edin

General Motors'un reklam filmini çok agresif bulan Audi Norveç, Thrones ve Hızlı ve Öfkeli 8 filmlerinden tanıdığımız Game of With Kristofer Hivju, "No Way, Norway" adlı reklam filmine yanıt olarak reklam filmleri yayınladı. GM reklamındaki Ferrell'in agresif tavrına atıfta bulunan Audi Norveç, yayınladığı reklamda "Nefret Etme, Taklit Et" kelimelerini kullandı.

elbette biraz mizahla bir cevabı hak etti ”; GM'nin söz konusu reklamlar ve açıklamalarla ilgili yanıtı hızlıydı. Hem kendi kampanyalarına hem de Audi Norveç kampanyasına gösterdikleri ilgiden duydukları memnuniyeti dile getiren GM, Audi Norveç kampanyasını da beğendiklerini belirtti.

General Motors "No Way, Norway" reklamı

Audi Norveç'in yanıt reklamı

Bunlara da Göz Atın

Gartner’dan 2021 Yılı Akıllı Telefon Satışı Araştırması: %11,4 Büyüme Olacak

Araştırma şirketi Gartner, akıllı telefon sektörünün 2021'de neler yaşayacağı konusundaki çalışmasını tamamladı. Araştırmaya göre akıllı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir