Azerbaycan Milli Piyangosunu da Demirören Aldı

Demirören Grubu, Azerbaycan'da yine devletin sahip olduğu milli piyango şirketi İşletl AmAsInI Türkiye'yi aldı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in 'Azerlotere'ye' bazı yönlerden milli piyango şirketinin yönetimine devredilmesi için düzenlemeler yapılmasını '' Ocak ayı civarında bir kararname imzaladı.

Buna göre, “Birinde anlaşma yapılacağı açıklandı. Demirören Şans Oyun Yatırımları A.Ş.'nin iştiraki olan YMT Şans BV adlı şirket Azerlotereya'nın yönetim devri için ay da imzalandı .. Yıldırım Demirören Demirören Holding Azerbaycan Ekonomi Bölüm Başkanı Mikayil Jabbarov, Türkiye'nin Azerbaycan Büyükelçisi Erkan Özoral, Azerbaycan Devleti Müller. Efendim Başkan Yardımcısı Matin Eynullayev katıldı.

Demirören Grubu, Azerbaycan'da 5 ay içinde milli piyango, spor oyunları, bahis oyunları ve loto oyunlarının yönetimini devralacak Yeni yatırım arayışlarına devam edeceklerini belirterek Azerbaycan hükümetine onları tercih ettiği için teşekkür etti Yıldırım Demirören sai d, “Azerbaycan'da binlerce iş teklif edeceğiz. O zaman bu anlaşmadaki ilk yatırımımız, Azerbaycan'a yatırım yapmak istediğimizi beyan etmek isterim ”dedi.

Milli Piyango'da Türkiye, Demirören ve İtalyan ortağın 10 yıllık sözleşme şansıyla oluşturduğu sisal Girişime ortaklar verildi.

Bunlara da Göz Atın

Korona Nedeniyle Mezar Yeri Kalmadı: Yakınlarının Tabutlarını Evlerinde Saklıyorlar

İtalya'nın Sicilya adasındaki Palermo kentinde koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin gömüldüğü mezarlıklar dolduruldu. Yetkililer …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir