Çin, 2020 Yılında Gişe Gelirlerinde Kuzey Amerika’yı Geride Bıraktı

Sinema dünyası için oldukça zor geçen 2020 yılı sinema tarihinde de bir ilke yol açtı. Tarihte ilk kez Çin, gişe gelirlerinde Kuzey Amerika'yı geride bırakmayı başardı.

Koronavirüs salgını nedeniyle 2020, özellikle sinema sektörü için oldukça zor bir yıl oldu. Dünyanın birçok yerinde sinema salonları kapatıldı. Ayrıca 2020 yılında sinema salonlarının gişe gelirlerinde liderlik koltuğunda değişiklik oldu. Çin, gişe gelirlerinde ilk kez Kuzey Amerika'yı geçmeyi başardı.

Gamespot'ta yer alan habere göre Çin'deki gişe gelirleri 2020'de 2,7 milyar dolara ulaştı. Sinema salonları gişe gelirlerinde lider olan Kuzey Amerika'da gişe gelirleri 2,3 milyar dolarda kaldı.

Gişe gelirlerinde liderlik el değiştirdi

(Sekiz Yüz)

Önlem olarak 2020 yılında sinema salonlarının açılışı ile kapatılması Öte yandan insanların sinemaya gitmeyi tercih etmemesi sinema sektörüne ağır bir darbe vurdu. Kuzey Amerika'da gişe gelirleri% 80'e gerilerken, dünyada% 70 düşüş yaşandı.

Ayrıca gişe gelirleri, gişe gelirlerinde yeni sahibi Çin, ABD ve Avrupa'dan daha hızlı geri döndü. 70 sözleşmeli. Ayrıca 2020'de en çok hasılat yapan film bir Hollywood yapımı değil, bir Çin yapımı oldu.

(Halkım, Vatanım)

Boxofficemojo verilerine göre 2020 yılında dünyada en çok gişe hasılatı yapan film Çin'den The Eight oldu. Yüz kişi oldu. Film dünya çapında 461 milyon dolar gişe hasılatı elde etmeyi başardı. Yine bir Çin yapımı olan My People, My Homeland gişede 422 milyon dolar ile üçüncü sırada yer aldı. Ayrıca, uzun bir aradan sonra, 1 milyar doları geçmeyen gişe rekorları kıran bir film oldu.

Bunlara da Göz Atın

Yukarı Bak (Up) Filminin Uçan Ev Sahnesi, Gerçek Hayatta Simüle Edildi [Video]

Bir YouTube kanalı, Up animasyon filminin ikonik sahnesini simüle etti. Filmdeki gibi boyutları olan bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir